Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 р. № 911 внесено зміни до ст. 21 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.99 р. № 651-XIV і ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р. № 2402-III та встановлено вичерпний перелік категорій дітей, які мають право на забезпечення безкоштовним харчуванням. До таких категорій належать:
— діти-сироти;
— діти, позбавлені батьківського піклування;
— діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах;
— учні 1 — 4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» від 01.06.2000 р. № 1768-III.
Ці категорії дітей можуть забезпечуватися безкоштовним харчуванням за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
На організацію харчування дітей інших категорій органи місцевого самоврядування можуть спрямовувати власні кошти місцевих бюджетів.