(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Березень , 2016/№ 11

Безкоштовне харчування дітей-інвалідів у ДНЗ

ДНЗ відвідує дитина-інвалід, яка з 01.01.2016 р. має право на безкоштовне харчування. У зв’язку з цим виникли запитання:
1. На підставі якого документа призначається пільга з безкоштовного харчування (медичний висновок, посвідчення або довідка)?
2. З якого періоду починати застосовувати норму ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» щодо надання безкоштовного харчування цій дитині (з 01.01.2016 р., тобто з дати видачі довідки органами УПСЗН, або ж з тієї дати, коли батьки дитини звернулися до ДНЗ)?

Почнемо з того, що ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-III і постановою КМУ «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26.08.2002 р. № 1243 установлено, що від плати за харчування звільняються, зокрема, батьки дітей з інвалідністю.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» від 06.10.2005 р. № 2961-IV (далі — Закон № 2961) дитиною-інвалідом вважається особа віком до 18 років (повноліття) зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

Статус дитини-інваліда встановлюється на основі проведеної медичної експертизи, в результаті якої дитина отримує відповідний підтверджуючий документ.

Статтею 7 Закону № 2961 визначено, що експертиза для дітей (осіб віком до 18 років) проводиться лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів (положення про такі комісії затверджено постановою КМУ «Деякі питання встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям» від 21.11.2013 р. № 917), за результатами якої встановлюється категорія «дитина-інвалід».

Виходячи з викладеного, підставою для звільнення від плати за харчування в дошкільних навчальних закладах батьків дітей з інвалідністю є довідка, видана лікарсько-консультативною комісією.

При цьому звільнення від плати за харчування відбувається з моменту надання такої довідки.

безкоштовне харчування, діти-інваліди, ДНЗ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті