(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
16/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Березень , 2016/№ 11

Бухгалтер здобув ступінь бакалавра за спеціальністю «Фінанси та кредит»: що з тарифним розрядом

Працівника закладу освіти (ліцей) прийнято на роботу 14.02.2003 р. на посаду бухгалтера. При прийомі на роботу йому встановлено 7-й тарифний розряд. У січні 2016 року працівник закінчив Київський інститут бізнесу і технологій та здобув ступінь бакалавра за спеціальністю «Фінанси та кредит». Чи можна підвищити тарифний розряд бухгалтеру у зв’язку з отриманням ним диплома бакалавра? Якщо так, то на підставі яких документів?

Так, можна, але за певних умов. Пояснимо детальніше.

Умови оплати праці працівників навчальних закладів та установ освіти затверджені наказом МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557.

На підставі додатка 11 до цього наказу провідним фахівцям установлюється 10-й тарифний розряд, а фахівцям без категорії, I та II категорій — 7-й, 9-й та 8-й тарифні розряди відповідно.

У Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327, містяться професійні назви робіт «бухгалтер (з дипломом спеціаліста)», що за кодом Класифікатора (2411.2) відноситься до розділу «Професіонали», та «бухгалтер» (з кодом 3433), що відноситься до розділу «Фахівці».

Кваліфікаційні характеристики на зазначені професійні назви робіт передбачені у розд. 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців» випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 р. № 336 (далі — Довідник № 336).

У нашому випадку при прийомі на роботу бухгалтеру ліцею було встановлено 7-й тарифний розряд як фахівцю без категорії, адже згідно з Довідником № 336 згаданий працівник не мав достатньої кваліфікації і досвіду для встановлення йому іншої, більш високої категорії.

Крім того, у штатному розписі якраз була вакантна посада бухгалтера без категорії, на яку за угодою сторін під час укладення трудового договору і було прийнято працівника.

Підвищення кваліфікаційної категорії бухгалтера після закінчення навчання цілком можливе. Так, згідно з п. 10 розділу «Загальні положення» Довідника № 336 кваліфікаційні категорії підвищуються насамперед тим працівникам, які успішно виконують посадові завдання та обов’язки, творчо і сумлінно ставляться до службових доручень і вимог посадових інструкцій.

Також у п. 11 Довідника № 336 зазначено, що особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов’язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу).

Присвоєння і підвищення кваліфікаційних категорій працівникам здійснюють комісії з проведення кваліфікаційної атестації.

Відповідно до роз’яснень фахівців Мінпраці, що надані у листі від 29.09.2010 р. № 299/13/116/10, порядок присвоєння кваліфікаційної категорії може регламентуватися положенням, яке приймається в установі як додаток до колективного договору або затверджується керівником за погодженням з профспілковим органом, відповідно до якого можливе створення комісії для вирішення вищевказаних питань. Для підвищення кваліфікаційної категорії працівнику керівник структурного підрозділу звертається з клопотанням до керівника установи. При позитивному вирішенні питання видається наказ про підвищення категорії, і в разі наявності вакансії за отриманою категорією працівник може зайняти дану вакансію.

Якщо ж рішення про підвищення категорії комісією з кваліфікаційної атестації прийнято, а у штатному розпису відсутня посада «бухгалтер II категорії», то до нього необхідно внести зміни і додати цю посаду.

Щодо кадрового оформлення цього питання, то на підставі протоколу засідання атестаційної комісії видається наказ про переведення працівника на посаду з присвоєною категорією та вноситься відповідний запис до трудової книжки, наприклад: «Переведений на посаду бухгалтера II категорії». Із цього часу працівнику встановлюється 8-й тарифний розряд і відповідний до нього посадовий оклад за ЄТС.

Як бачимо, сам факт здобуття вищої освіти не є підставою для підвищення тарифного розряду за посадою. Для цього насамперед потрібно проведення кваліфікаційної атестації, а також щоб заклад освіти дійсно мав потребу у бухгалтері з більш високою категорією (у нашому випадку — бухгалтер II категорії), адже саме це буде підставою для внесення змін до штатного розпису установи, закладу та переведення працівника на іншу посаду.

тарифний розряд, ступінь бакалавра додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті