(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Березень , 2016/№ 12

Щодо застосування КЕКВ при придбанні сухих пайків та порядку списання таких пайків

Лист від 06.05.2015 р. № 14-08/224-13240

Державна казначейська служба України розглянула лист <…> щодо надання роз’яснень стосовно застосування кодів економічної класифікації видатків при придбанні сухих пайків та порядку списання таких пайків і в межах компетенції повідомляє.

1. Щодо застосування коду економічної класифікації видатків при придбанні сухих пайків для будинків-інтернатів

Бюджетна класифікація використовується для складання і виконання державного та місцевих бюджетів, звітування про їх виконання, здійснення контролю за фінансовою діяльністю органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших розпорядників бюджетних коштів, проведення фінансового аналізу в розрізі доходів, організаційних, функціональних та економічних категорій видатків, кредитування, фінансування і боргу, а також для забезпечення загальнодержавної і міжнародної порівнянності бюджетних показників. Бюджетна класифікація є обов’язковою для застосування всіма учасниками бюджетного процесу в межах бюджетних повноважень ( частина перша статті 8 Бюджетного кодексу України, далі — Кодекс).

Частиною 5 статті 10 Кодексу визначено, що видатки бюджету класифікуються за економічною характеристикою операцій, що здійснюються при їх проведенні (економічна класифікація видатків бюджету).

Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 р. № 333, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 р. за № 456/20769 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 21.06.2012 р. № 754), визначено, що придбання продуктів харчування та/або оплата послуг з харчування для будинків-інтернатів згідно із законодавством; придбання продуктів харчування та/або оплата послуг з харчування для спецхарчування осіб, які працюють у шкідливих умовах: продовольчих пайків тощо здійснюються за КЕКВ 2230 «Продукти харчування» (2.2.3 — 1, 4). Придбання сухих пайків має здійснюватись за КЕКВ 2230 «Продукти харчування».

Стосовно придбання сухих пайків для осіб, які перебувають на повному державному утриманні, за рахунок коштів, що підлягають перерахуванню Пенсійним фондом України та органами праці та соціального захисту населення установам, то дане питання не відноситься до компетенції Державної казначейської служби України.

2. Щодо списання сухих пайків

Відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ (додаток 1 до Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 р. № 611, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.07.2013 р. за № 1214/23746 (далі — наказ № 611)), продукти харчування установ, у кошторисах яких передбачені видатки за відповідним кодом економічної класифікації видатків бюджету, обліковуються на субрахунку 232 «Продукти харчування».

Відображення в бухгалтерському обліку зазначених операцій бюджетними установами здійснюється згідно з вимогами розділу 2 Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями бюджетних установ (додаток 2 до Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого наказом № 611).

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про запаси і розкриття відповідної інформації у фінансовій звітності визначає Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 123 «Запаси», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 р. № 1202, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 р. за № 1019/18314.

Заступник Голови Т. Грицун

Коментар редакції

Придбання сухих пайків для осіб, які знаходяться на повному державному утриманні

У Держказначейства запитали: за яким КЕКВ придбавати сухі пайки для осіб, які перебувають на повному державному утриманні, — за рахунок коштів, що підлягають перерахуванню Пенсійним фондом України та органами праці і соціального захисту населення установам, у яких такі особи утримуються?

На жаль, Держказначейство не надало вичерпної відповіді на це запитання, пославшись на те, що дане питання не належить до його компетенції, і пояснило, що взагалі-то видатки на придбання продуктів харчування необхідно проводити за КЕКВ 2230 «Продукти харчування», а обліковувати пайки слід на субрахунку 232 «Продукти харчування».

Перерахування коштів Пенсійним фондом України та органами праці і соціального захисту населення проводиться відповідно до вимог Порядку перерахування Пенсійним фондом України або органами праці та соціального захисту населення коштів установам (закладам), у яких особи перебувають на повному державному утриманні, та їх використання, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2004 р. № 269.

Відповідно до п. 9 цього Порядку зарахування та використання коштів, що перераховані установам, здійснюються відповідно до вимог бюджетного законодавства для поліпшення умов перебування осіб в установах (забезпечення продуктами харчування, медикаментами, предметами і матеріалами, м’яким та твердим інвентарем; придбання обладнання і предметів довгострокового користування; проведення капітального ремонту приміщень житлової групи та обслуговуючих приміщень, їдальні, пральні, лазні, а також окремих вузлів і систем, які є складовою частиною таких об’єктів; надання ритуальних послуг).

Конкретний перелік товарів, робіт і послуг, на закупівлю яких спрямовуються зазначені кошти, затверджується Мінсоцполітики. На сьогодні це Перелік товарів, робіт та послуг, на закупівлю яких спрямовуються кошти, що підлягають перерахуванню Пенсійним фондом України та органами праці та соціального захисту населення установам, де особи перебувають на повному державному утриманні, затверджений наказом Мінсоцполітики від 20.03.2012 р. № 150.

У цьому Переліку передбачено витрачання вищезазначених коштів на продукти харчування саме за КЕКВ 2230 «Продукти харчування», що цілком відповідає економічній сутності платежу та Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженій наказом Мінфіну від 12.03.2012 р. № 333.

Тетяна СТАНКУС, заступник головного редактора

КЕКВ, сухий пайок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті