Теми статей
Обрати теми

Військовий збір у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ

Філіпповських Надія, заступник начальника Управління — начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб
Чи потрібно показувати у рядку «Військовій збір» розділу II форми № 1ДФ у загальній сумі нарахованого і виплаченого доходу виплати, з яких військовий збір не утримується?

Військовий збір (далі — ВЗ) впроваджено тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

Об’єктом обкладення ВЗ є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ). При цьому звільнено від обкладання ВЗ виплати, які згідно з розд. IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не обкладаються ПДФО або оподатковуються за нульовою ставкою). Виняток — доходи, зазначені в пп. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25 і 165.1.52 ПКУ. Вони включаються до бази обкладення ВЗ і з них утримується такий збір за ставкою 1,5 %.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати ВЗ із суми такого доходу за його рахунок ( п.п. 168.1.1 ПКУ).

Якщо дохід нараховано, але не виплачено, ВЗ необхідно перерахувати до бюджету у строки, визначені законодавством для місячного податкового періоду ( п.п. 168.1.5 ПКУ).

За ВЗ податкові агенти звітують, заповнюючи рядок «Військовій збір» розділу II Податкового розрахунку за формою № 1ДФ. Згідно з п. 3.11 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, та сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4, у цьому рядку відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнах з копійками):

загальна сума нарахованого доходу;

— загальна сума виплаченого доходу;

— загальна сума нарахованого ВЗ;

— загальна сума перерахованого до бюджету ВЗ.

Відомості про фізичну особу — платника податків, якій нараховано доходи, що обкладаються ВЗ, не зазначаються.

Отже, у рядку «Військовій збір» розділу II Податкового розрахунку за формою № 1ДФ необхідно відображати всі доходи, які було нараховано фізичній особі: як такі, що обкладаються ВЗ, так і такі, що не обкладаються.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі