(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4/1
  • № 4
  • № 3
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/9
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Березень , 2016/№ 9

Чи можливе триразове харчування дітей-інвалідів у ПТНЗ

Чи можливо забезпечити за кошти місцевого бюджету в ПТНЗ триразове харчування дітей-інвалідів та дітей із малозабезпечених сімей? Фінуправління відмовляється виділяти на це кошти, мотивуючи тим, що такі діти можуть бути забезпечені безкоштовно лише одноразовим харчуванням. Чи потрібно з цих дітей стягувати частину стипендії в рахунок оплати харчування?

Порушене питання регламентовано ст. 22 Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.98 р. № 103/98-ВР та постановою КМУ «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість» від 02.02.2011 р. № 116 (далі — Порядок).

Абзацом 1 п. 6 Порядку визначено, що у професійно-технічних навчальних закладах (ПТНЗ) організація харчування здійснюється виходячи з кількості необхідних поживних речовин і калорійності продуктів, що забезпечується шляхом регулювання об’єму готових страв або раціону відповідно до віку учнів та профілю навчання.

Цим же пунктом передбачено триразовий режим харчування (сніданок, обід, вечеря) для учнів ПТНЗ з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, дітей-інвалідів/інвалідів I — III груп та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» від 01.06.2000 р. № 1768-III (далі — Закон № 1768).

Виходячи з викладеного, діти-інваліди, які навчаються у ПТНЗ, мають право на отримання безкоштовного триразового харчування. Тож позиція фінуправління суперечить чинному законодавству.

Одночасно слід зазначити: п. 16 постанови КМУ «Питання стипендіального забезпечення» від 12.07.2004 р. № 882 визначено, що, зокрема, учням ПТНЗ, які забезпечуються безоплатним триразовим харчуванням, розмір ординарної (звичайної) академічної стипендії, призначеної згідно з пп. 12, 13 і 14 Порядку, зменшується на 50 %.

Абзацом 2 п. 16 зазначеної постанови визначено, що дія цього пункту не поширюється на учнів із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Такі учні одержують соціальну, а не академічну стипендію.

Якщо учні інваліди/інваліди I — III груп, а також учні із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону № 1768, одержують соціальну стипендію, то в такому випадку зменшення стипендії не здійснюється.

У випадку ж, якщо зазначені категорії учнів одержують ординарну (звичайну) академічну стипендію, відбувається її зменшення на 50 %.

триразове харчування, діти-інваліди, ПТНЗ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті