(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 16/1
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12/1
  • № 12
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Травень , 2016/№ 17-18

Надання бюджетних коштів комунальному підприємству

Районна рада планує створити комунальне підприємство, метою діяльності якого буде отримання прибутку шляхом надання послуг з пасажирських перевезень громадян району. Відразу отримати прибуток це підприємство не зможе, оскільки певний час потрібен для отримання ліцензії на пасажирські перевезення та інші організаційні роботи. У зв’язку з цим виникло запитання: як на цьому початковому етапі виплачувати заробітну плату працівникам підприємства — із статутного капіталу чи через програму підтримки комунального підприємства?

Відповідно до п. 4 ст. 78 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-IV статутний капітал комунального унітарного підприємства утворюється органом, до сфери управління якого воно належить. Розмір статутного капіталу комунального унітарного підприємства визначається відповідною місцевою радою.

Статтею 7 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) та ст. 61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР (далі — Закон № 280) визначено право органів місцевого самоврядування самостійно визначати напрями використання бюджетних коштів відповідно до законодавства України.

Місцева рада може прийняти рішення і передбачити в бюджеті кошти на поповнення статутного капіталу комунального підприємства. Такі видатки належать до витрат бюджету розвитку місцевих бюджетів ( п. 3 ч. 2 ст. 71 БКУ) і повинні спрямовуватися на розвиток підприємства.

Відображаються видатки за КТКВК 180409 «Внески органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування у статутні капітали суб’єктів підприємницької діяльності» та КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

Також з усіх місцевих бюджетів можуть здійснюватися видатки на фінансування програм, які затверджені відповідною місцевою радою ( п. 21 ч. 1 ст. 91 БКУ).

Згідно із ст. 26 Закону № 280 до компетенції сільських, селищних та міських рад належить затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць та цільових програм.

У разі затвердження відповідної програми підтримки комунального підприємства за рахунок надходжень до загального фонду бюджету можуть передбачатися кошти на її виконання. У цьому випадку видатки відображаються за КТКВК 180109 «Програма стабілізації та соціально-економічного розвитку територій» та КЕКВ 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

Кошти в цьому випадку спрямовуються на заходи, визначені програмою.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
бюджетні кошти, комунальне підприємство додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті