Бюджетна бухгалтерія, травень, 2016/№ 17-18

 • Інформаційна сторінка
 • Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку Наказ від 28.03.2016 р. № 394
  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.04.2016 р. за № 558/28688
 • Про внесення змін до наказу Державної казначейської служби України від 29.04.2013 р. № 68 Наказ від 15.04.2016 р. № 116
 • Щодо врахування премій, нарахованих у грудні 2015 року для «обнулення» індексації, при обчисленні середньої заробітної плати Лист від 11.04.2016 р. № 405/13/84-16
 • Щодо оплати природного газу бюджетними установами Лист від 30.03.2016 р. № 31-06310-06-10/9183
 • Перерахування залишків коштів сільських рад, що об’єдналися Яким чином повинно бути відображено перерахування до бюджету ОТГ залишків коштів сільських рад, що увійшли до складу ОТГ? Перерахування залишків відбулось у січні 2016 року. Чи повинна «головна садиба»ОТГ показувати ці кошти як свій залишок на 1 січня 2016 року у фінансовій звітності та у балансі (у річному балансі-2015 на кінець періоду цих коштів не було)?
 • Надання бюджетних коштів комунальному підприємству Районна рада планує створити комунальне підприємство, метою діяльності якого буде отримання прибутку шляхом надання послуг з пасажирських перевезень громадян району. Відразу отримати прибуток це підприємство не зможе, оскільки певний час потрібен для отримання ліцензії на пасажирські перевезення та інші організаційні роботи. У зв’язку з цим виникло запитання: як на цьому початковому етапі виплачувати заробітну плату працівникам підприємства — із статутного капіталу чи через програму підтримки комунального підприємства?
 • Як здійснити розрахунок базової дотації Чи буде об’єднана територіальна громада отримувати базову дотацію, якщо вона утворилася у поточному році? Як здійснюється розрахунок такої дотації?
 • Передача коштів ОМС до «головної садиби» Бюджети органів місцевого самоврядування (ОМС), які об’єдналися нещодавно (у березні 2016 року), згідно з нормами чинного законодавства виконуються окремо до 31 грудня 2016 року. У той же час вже у 2016 році деякі працівники ОМС, що об’єдналися, переходять працювати до «головної садиби». У зв’язку з цим коштів на заробітну плату таких працівників у бюджеті «головної садиби» на 2016 рік недостатньо, а в ОМС, що об’єдналися, навпаки, тепер економія коштів на заробітну плату через працівників, які вивільняються. Як бути в цій ситуації? Як правильно передати кошти з бюджетів ОМС, що об’єдналися, до бюджету «головної садиби»?
 • Ремонт доріг: чи можливий за кошти селищного бюджету Чи можна за рахунок селищного бюджету профінансувати поточний ремонт та утримання доріг державної власності, що пролягають в адміністративних межах населеного пункту і співпадають з вулицями селища, та тих, що знаходяться за межами селища?
 • Надання платних послуг закладами та установами культури У 2016 році законодавці приділили чимало уваги наданню платних послуг закладами та установами культури. Однією з новин, зокрема, стало прийняття нового Порядку визначення вартості та надання платних послуг закладами культури. У зв’язку з цим у наших читачів виникло чимало запитань щодо того, як правильно визначити вартість платних послуг, які надають заклади та установи культури. Що ж, давайте розбиратися з цими запитаннями разом.
 • Мінзарплата і прожитмінімум підвищилися: про що пам’ятати бухгалтеру З 1 травня 2016 року підвищено розміри мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму для різних соціальних і демографічних груп населення. Як ці показники вплинуть на працеоплатні норми? Подробиці читайте в цій статті.
 • SOS! Не вистачає коштів на заробітну плату після підвищення окладів з 1 травня: що робити? З 1 травня підвищено посадові оклади. Затвердженого у кошторисі нашої установи фонду оплати праці вистачило на посадові оклади та деякі доплати, у тому числі на надбавку за роботу у нічний час. Спеціалістам ми можемо виплатити тільки «голі» посадові оклади, а на доплату за високі досягнення у праці коштів не вистачає.
  Для того щоб закласти спеціалістам у штатний розпис надбавку за високі досягнення, ми зробили наступне: у штатному розписі передбачили нічні у половинному розмірі (платити їх будемо у повному розмірі: частину за рахунок загального фонду і частину за рахунок спеціального фонду — як нестачу бюджетного фінансування). В той же час надбавку за високі досягнення у праці передбачили у повному розмірі.
  Чи можна передбачити у штатному розписі нічні у половинному розмірі та вважати це нестачею бюджетного фінансування, чи нестача бюджетного фінансування — це коли у штатному розписі виплати передбачені повністю, а фінансування не вистачило? Чи можна доплачувати заробітну плату за рахунок спеціального фонду?
 • Перерахунок заробітної плати педпрацівника за результатами проведеної атестації Ось і завершився атестаційний період — гаряча пора для педагогічних працівників. І в той час, коли вони вже можуть забути про атестаційний клопіт, починається непростий період для бухгалтерів — за результатами атестації їм потрібно перерахувати заробітну плату. Як це правильно зробити, розповімо далі в статті.
 • Підвищено кваліфікаційну категорію працівнику після атестації: як індексувати його зарплату Працівнику в березні 2016 року за результатами атестації встановили вищий тарифний розряд (з 9 на 10). Чи стане базовим такий місяць для цілей індексації зарплати?
 • Звільнення від плати за харчування в ДНЗ Чи можна звільняти від плати за харчування в дошкільному навчальному закладі малозабезпечену сім’ю заднім числом (після подання необхідних документів для звільнення з запізненням)?
Перейти до номеру
 • № 20/1
 • № 20
 • № 19
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить