(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 40/1
 • № 39
 • № 38
 • № 37
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
9/11
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Жовтень , 2016/№ 40

Надбавка за «трудодосягнення»: чи належить спеціалістам ОТГ з окладами за додатком 51

http://tinyurl.com/y3es8py2
В об’єднаній територіальній громаді посадові оклади спеціалістів самостійного підрозділу встановлюють згідно з додатком 51 до постанови КМУ від 09.03.2006 р. № 268. Чи мають право такі спеціалісти на надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи?

З 01.07.2016 р. у п. 1 постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268 (далі — постанова № 268) зазначено: умови оплати праці посадових осіб об’єднаних територіальних громад визначаються відповідним органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування та схем посадових окладів згідно з додатками 50 і 51.

Виходить, що посадовим особам в об’єднаних територіальних громадах оклади визначають на підставі додатка 50 «Схема посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад та їх виконавчих комітетів» і додатка 51 «Схема посадових окладів працівників і спеціалістів департаментів, самостійних управлінь, відділів, виконавчих органів міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад» до постанови № 268. Тоді як в інших питаннях оплати праці (встановлення надбавок, доплат та інших виплат) для посадових осіб об’єднаних територіальних громад також керуються нормами постанови № 268.

Так, п.п. «в» п.п. 1 п. 2 постанови № 268 передбачено, що керівникам структурних підрозділів, їх заступникам, спеціалістам може виплачуватися надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі до 50 % посадового окладу з урахуванням надбавок за ранг та за вислугу років.

Також установлено: у разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни зазначена надбавка скасовується або її розмір зменшується.

При цьому заборону на встановлення зазначеної надбавки визначено тільки для сільських, селищних голів, їх заступників та інших керівних працівників і спеціалістів апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів. Отже, надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи не виплачується працівникам і спеціалістам, посадові оклади яких визначають згідно з додатком 54 до постанови № 268.

У той же час постанова № 268 не містить інших обмежувальних норм з приводу надання зазначеної надбавки. Тому умови оплати праці посадових осіб об’єднаних територіальних громад, у тому числі й надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, повинні визначатися за умовами оплати праці та схемами посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад та їх виконавчих комітетів, департаментів, самостійних управлінь, відділів, виконавчих органів міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад*.

* Такий же висновок викладено у листі Мінсоцполітики від 07.10.2016 р. № 1381/13/84-16 (див. с. 15 цього номера газети). — Прим. ред.

Висновок: працівникам та спеціалістам об’єднаних територіальних громад, яким посадові оклади встановлюють на підставі додатків 50 або 51 до постанови № 268, може виплачуватися надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі до 50 % посадового окладу з урахуванням надбавок за ранг та за вислугу років.

Отже, зазначену надбавку допустимо встановлювати спеціалістам самостійного підрозділу об’єднаної територіальної громади, оклади яких визначені згідно з додатком 51 до постанови № 268.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
об’єднана територіальна громада, посадові оклади, самостійний підрозділ, спеціалісти, надбавка за високі досягнення у праці, надбавка за виконання особливо важливої роботи додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті