(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12/1
  • № 12
  • № 11
  • № 10
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/13
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Квітень , 2017/№ 16

Щодо коригування заробітної плати у зв’язку з підвищенням посадових окладів працівникам

Лист від 07.04.2017 р. № 02-8/189

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на запити з місць стосовно коригування заробітної плати у зв’язку з підвищенням посадових окладів (ставок заробітної плати) працівникам при наданні їм відпусток, направленні для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки з відривом від виробництва, у службові відрядження, а також інших випадках збереження середньої заробітної плати, повідомляє наступне.

Пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100, передбачено, що у випадку підвищення тарифних ставок і посадових окладів відповідно до актів законодавства, як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригується на коефіцієнт підвищення тарифних ставок, посадових окладів.

Тож коригування середньої заробітної плати педагогічних працівників, яким у розрахунковому періоді підвищено розміри тарифних розрядів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 р. № 974 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298», включаючи педагогічних працівників, яким за рішеннями органів місцевого самоврядування підвищено тарифні розряди у більш ранні терміни до 1 вересня 2017 року згідно з пунктом 3 цієї постанови, проводиться виходячи з розмірів підвищених посадових окладів та ставок заробітної плати та розмірів посадових окладів (ставок) у розрахунковому періоді до підвищення.

Тобто коефіцієнт, на який необхідно прокоригувати виплати, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, розраховується шляхом ділення нового (підвищеного) посадового окладу (ставки заробітної плати), на оклад (ставку) до підвищення.

Згідно з пунктом 2 Порядку для оплати часу щорічної відпустки обчислення середньої заробітної плати провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки, або виходячи з виплат за фактичний час роботи, а саме з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка, — якщо працівник пропрацював менше року.

У всіх інших випадках збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата, або виходячи з виплат за фактично відпрацьований час, якщо працівник пропрацював менше двох календарних місяців.

Голова Профспілки Г. Труханов

коригування заробітної плати, підвищення посадових окладів додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті