Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо відображення в бухгалтерському обліку комп’ютерної техніки та обладнання

Бюджетна бухгалтерія Квітень, 2017/№ 16
Друк
Лист від 17.02.2017 р. № 31-11420-07-10/4541

Міністерство фінансів України на звернення <…> щодо відображення в бухгалтерському обліку комп’ютерної техніки та обладнання повідомляє.

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку та розкриття у фінансовій звітності інформації про основні засоби визначено Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 р. № 1202 (далі — Стандарт 121).

Класифікація основних засобів в цілях бухгалтерського обліку наведена у пункті 3 розділу II Стандарту 121.

Відповідно до пункту 1 розділу II Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. № 11, у групі «Машини та обладнання» з виділенням в окремі підгрупи обліковуються, зокрема, комп’ютерна техніка і її комплектуючі (комп’ютери, монітори, периферійне і мережеве обладнання комп’ютера, що за вартістю за одиницю чи комплект відноситься до основних засобів) та електронні засоби обробки інформації (електронно-обчислювальні, керуючі та аналогові машини, цифрові обчислювальні машини та пристрої тощо).

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2017 року суб’єктами державного сектору для відображення в бухгалтерському обліку операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями застосовуються рахунки Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 р. № 1203 (далі — План рахунків), із набранням чинності яким наказ Міністерства фінансів України від 26.06.2013 р. № 611 «Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ» визнаний таким, що втратив чинність. Зокрема, для обліку комп’ютерної техніки призначено рахунок 1014 «Машини та обладнання» Плану рахунків.

Директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Ю. Романюк

Коментар редакції

Класифікація основних засобів: роз’яснення Мінфіну

Лист, що коментується, стосується класифікації таких основних засобів, як комп’ютерна техніка та обладнання, які бюджетні установи обліковують з 01.01.2017 р. у бухгалтерському обліку на субрахунку 1014 «Машини та обладнання».

Чому виникло таке запитання? «Ноги ростуть» з доновопланорахункових часів. Справа в тому, що до 01.01.2017 р. бюджетні установи для класифікації основних засобів (а саме при визначенні відповідних підгруп) користувались такими документами:

Планом рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженим наказом Мінфіну від 26.06.2013 р. № 611 (далі — План рахунків № 611);

Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затвердженим наказом Мінфіну від 12.10.2010 р. № 1202 (далі — НП(С)БО 121);

Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затвердженими наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 11 (далі — Методрекомендації ОЗ).

І при визначенні підгруп основних засобів, які обліковувались у складі групи «Машини та обладнання» (колишній субрахунок 104), існували певні невідповідності між вищезазначеними документами.

Так, відповідно до Плану рахунків № 611 на субрахунку 104 «Машини та обладнання» бюджетні установи обліковували основні засоби із виділенням в окремі підгрупи. І таких підгруп у цій групі було 9.

Але з 01.01.2015 р., коли почали діяти НП(С)БО 121 та Методрекомендації ОЗ, до складу групи «Машини та обладнання» було включено усього 8 підгруп.

З огляду на це, ті об’єкти основних засобів, які були придбані установами після 01.01.2015 р., необхідно було вже зараховувати до складу відповідної підгрупи за правилами, визначеними НП(С)БО 121 та Методрекомендаціями ОЗ.

До речі, детальна класифікація підгруп з виділенням в окремі групи основних засобів наведена в розд. II Методрекомендацій ОЗ. Саме цією класифікацією основних засобів бюджетні установи повинні керуватися при визначенні підгрупи, до якої необхідно віднести об’єкт.

Розгорнуту класифікацію підгруп об’єктів, які відносять до складу основних засобів чи інших необоротних матеріальних активів, наведено в матеріалі «Основні засоби: опановуємо новий План рахунків» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2017, № 7).

Вікторія МАТВЄЄВА, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць