(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/9
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Лютий , 2017/№ 6

Щодо звільнення батьків від плати за садок

http://tinyurl.com/y5ayml3j
Як правильно звільнити батьків від плати за садок: з січня — місяця отримання від батьків необхідних для цього документів, чи з дати, вказаної у довідці органу соцзахисту, — з 01.12.2016 р.? Чи правильно вчинить бухгалтер, якщо зробить перерахунок плати за садок за минулий місяць минулого року?

При звільненні батьків від плати за харчування дітей в державних і комунальних дошкільних навчальних закладах слід керуватися ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-III, постановою КМУ «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних закладів» від 26.08.2002 р. № 1243 та прийнятим на її виконання Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженим наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667 (далі — Порядок).

Пунктом 2.5 Порядку визначено, що звільнення батьків від плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щорічно і може переглядатися протягом року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів.

Виходячи з викладеного, лише після подання батьками необхідних документів (у цьому конкретному випадку — довідок управління соціального захисту про одержання допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» від 01.06.2000 р. № 1768-III) здійснюється звільнення від зазначеної плати. Проводити звільнення «заднім числом» не передбачено діючими нормативними документами.

Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям затверджено постановою КМУ від 24.02.2003 р. № 250 (ср. 025069200). Пунктом 20 цього Порядку визначено, що така допомога призначається на шість місяців. Відповідно, довідку про призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям треба поновлювати двічі на рік.

Одночасно слід зазначити, що згідно з п. 2.2 Порядку місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування або підприємства, організації та установи, які мають у своєму підпорядкуванні дошкільні навчальні заклади, можуть установлювати додаткові пільги щодо батьківської плати за харчування дітей за рахунок коштів відповідних бюджетів. Тобто на підставі такого рішення на період, поки батьки не нададуть довідку про призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям, вони можуть звільнятися від зазначеної плати.

У будь-якому випадку на момент звільнення від згаданої плати повинен бути відповідний підтверджуючий документ (довідка або рішення) про звільнення від плати.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
дошкільні навчальні заклади, плата за харчування дітей, звільнення від плати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті