(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 48/1
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44/1
  • № 44
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/12
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Січень , 2017/№ 1-2

Інформаційна сторінка

Е-декларування

Прес-служба ДФСУ на своєму сайті (sfs.gov.ua) повідомила, що відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII починаючи з січня 2017 року особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня поточного року подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Для подання декларації суб’єкт декларування має використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису (ЕЦП), отриманий для виконання своїх службових обов’язків. Разом з цим особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування протягом звітного року, отримують послуги ЕЦП як фізичні особи, а не як посадові особи органу держвлади, ОМС, підприємства, установи або організації державної форми власності.

Для початку заповнення декларації необхідно перейти на веб-портал НАЗК (portal.nazk.gov.ua/login), авторизуватись за допомогою особистого ключа ЕЦП (файл Key-6.dat) та ввести актуальну адресу електронної поштової скриньки (бажано використовувати поштові скриньки доменних зон «ua», «net» або «com»). Детальну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації можна переглянути на веб-сайті НАЗК (nazk.gov.ua).

Довідка щодо заповнення декларацій: (044) 200-08-29, (044) 200-06-88.

Технічна допомога: support@nazk.gov.ua.

Хто може не подавати е-декларації

Норма про обов’язкове заповнення е-декларацій не поширюється на посадових осіб, що здійснюють основну діяльність в області соцобслуговування населення. Зокрема, до таких віднесені директори шкіл і керівники закладів культури та спорту.

Відповідні норми містяться у Законі України «Про Вищу раду правосуддя» від 21.12.2016 р. № 1798-VIII, який набрав чинності 05.01.2017 р.

Згідно з цим Законом норма про обов’язкове заповнення е-декларацій не поширюється на посадових осіб установ і організацій, що здійснюють основну діяльність в області соцобслуговування населення, соціальної й профреабілітації інвалідів і дітей-інвалідів, соцзахисту ветеранів війни й учасників АТО.

Також звільнені від е-декларування керівники установ охорони здоров’я, крім керівників установ охорони здоров’я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва й Севастополя) рівня.

Крім того, скасована необхідність заповнювати е-декларації для керівників установ освіти (крім керівників вузів та їхніх заступників), науки (крім президента НАНУ і національних галузевих академій наук, перших віце-президентів, віце-президентів і головних вчених секретарів НАНУ й національних галузевих академій наук, інших членів президії НАНУ й президій національних галузевих академій наук).

Звільнені від зобов’язання заповнювати е-декларації керівники закладів культури, мистецтв, відновлення й збереження національної пам’яті, фізкультури, спорту й національно-патріотичного виховання.

Соціальні стипендії

Постановою КМУ «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» від 28.12.2016 р. № 1045 передбачено запровадити з 01.01.2017 р. виплату соціальних стипендій органами соцзахисту населення через ВНЗ таким категоріям студентів:

— дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;

— особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

— шахтарям, які мають стаж підземної роботи не менш як 3 роки;

— особам, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами І або ІІ групи;

— особам, які визнані учасниками бойових дій та їхнім дітям;

— дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення АТО, бойових дій чи збройних конфліктів;

— дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадського протесту;

— дітям, які є внутрішньо переміщеними особами.

Також визначено чіткий перелік документів, що їх надаватимуть ВНЗ для включення інформації до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги щодо студентів (курсантів), котрі мають право на одержання соціальної стипендії.

Розміри стипендій

Кабмін постановою «Про розміри стипендій у державних та комунальних навчальних закладах, наукових установах» від 28.12.2016 р. № 1047 встановив розміри академічних (ординарних) та соціальних стипендій, іменних та академічних стипендій Президента та Кабміну для учнів профтехнічних і студентів вищих навчальних закладів, стипендій для переможців, призерів та учасників інтелектуальних змагань.

Визначено перелік спеціальностей, для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі. Так, стипендію у підвищених розмірах зможуть отримувати студенти, які навчаються за спеціальностями «Середня освіта (математика, біологія, фізика, хімія, інформатика)», «Біологія», «Фізика та астрономія», «Математика» тощо.

Постанова № 1047 набрала чинності 01.01.2017 р. З цієї ж дати втратили чинність, зокрема, постанови КМУ:

від 05.03.2008 р. № 165 «Деякі питання стипендіального забезпечення»;

від 12.11.2012 р. № 1078 «Питання стипендіального забезпечення».

новини додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною.

Щоб отримати можливість читати журнал «Бюджетна бухгалтерія» повністю в будь-який час і з будь-якого носія, просто оформіть передплату на видання!

 

Передплата на «Бюджетна бухгалтерія» це:

  • доступ до всіх номерів журналу та фахової літератури в будь-який час
  • читання журналу з будь-яких електронних носіїв
  • можливість обговорювати і ставити запитання експертам редакції абсолютно безкоштовно.

Передплатити «Бюджетна бухгалтерія»

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.