Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 р. № 1271

В обраному У обране
Друк
Кабінет Міністрів України
Бюджетна бухгалтерія Липень, 2017/№ 27
Постанова від 12.07.2017 р. № 493

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 р. № 1271 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності» зміни, що додаються.

Прем’єр-міністр України В. Гройсман

Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 р. № 493

Зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 р. № 1271

1. У назві та пункті 1 постанови слова «закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності» замінити словами «державними і комунальними закладами культури».

2. Перелік платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності, затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:

«ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 р. № 1271 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 493)

Перелік платних послуг, які можуть надаватися державними і комунальними закладами культури

1. Проведення вистав, театральних, музичних, хореографічних постановок, циркових вистав; концертів, фестивалів, конкурсів, бенефісів, естрадних шоу, виставкових, освітніх та інших культурно-мистецьких заходів (проектів), демонстрація відео- і кінофільмів; інформаційно-масових, розважальних та інших заходів; виступів професійних мистецьких колективів, артистичних груп та окремих артистів (виконавців).

Розміщення рекламної продукції та рекламних конструкцій під час їх проведення.

2. Проведення занять у студіях, підготовчих групах, групах раннього естетичного розвитку, творчих школах та об’єднаннях, секціях та мистецьких аматорських об’єднаннях, на курсах, у літературно-музичних вітальнях, ігрових кімнатах для дітей та гуртках, а також індивідуального стажування, підвищення кваліфікації, консультацій з питань збереження, дослідження, консервації та реставрації культурних цінностей в бібліотеках, музеях, архівах, спеціалізованих науково-дослідних установах, реставраційних, музейних, інших закладах культури.

3. Організація діяльності мистецьких аматорських об’єднань, у тому числі клубів за інтересами (художніх, технічних, природничо-наукових, колекційних, за професіями).

4. Розроблення оригінальних сценаріїв, проведення постановочної роботи і заходів за заявками юридичних та фізичних осіб.

5. Надання послуг з організації та/або проведення спектаклів, концертів колективів аматорської творчості.

6. Проведення театралізованих свят, фестивалів, конкурсів, спортивно-розважальних, оздоровчих, обрядових заходів, виставок книг і творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.

7. Надання послуг з організації та/або проведення культурно-масових та наукових заходів, професійних та корпоративних свят, міжнародних симпозіумів, форумів, науково-практичних конференцій, бієнале, пленерів, конкурсів, навчальних заходів (семінарів, майстер-класів, тренінгів, творчих лабораторій та майстерень), семінарів, семінарів-практикумів, зборів, концертів, фестивалів, виставок, вистав та інших культурно-мистецьких заходів (проектів).

8. Показ слайд-фільмів, кінопрограм, лазерних шоу.

9. Надання послуг з користування атракціонами, ігровими автоматами (крім тих, що передбачають отримання грошової винагороди), настільними і комп’ютерними іграми, тенісними кортами, більярдами, тирами, дитячими ігровими містечками, персональними комп’ютерами, глядацькими залами.

10. Виготовлення та продаж у неспеціалізованих магазинах (кіосках, лотках), через електронні системи продажу видань про фонди і діяльність бібліотек, музеїв, картинних галерей, виставкових залів, заповідників, реставраційних та інших закладів культури, довідково-бібліографічних та інформаційних продуктів (в електронному вигляді — компакт-дисків), репродукцій, наборів листівок, афіш, плакатів (у тому числі із зображенням творів мистецтв, пам’яток літератури, нотними виданнями), а також сувенірних виробів, значків, виробів народних промислів, декоративно-ужиткового, образотворчого мистецтва та фотомистецтва тощо.

11. Проведення фото-, відео- і кінозйомок приміщень та інтер’єрів бібліотек, музеїв та заповідників, територій та об’єктів музейних закладів, окремих експонатів, експозицій, окремих сторінок документів з бібліотечних, музейних та архівних фондів, а також у приміщеннях та на території закладів культури за заявками юридичних та фізичних осіб.

12. Обслуговування екскурсійних груп і окремих відвідувачів на територіях та у приміщеннях заповідників, музеїв, бібліотек, театрально-видовищних закладів, інших закладів культури під час огляду експозицій, виставок тощо.

13. Відвідування заповідників, музеїв та виставок.

14. Формування бібліографічних списків для курсових, дипломних та наукових робіт, каталогів для особистих бібліотек і бібліотек підприємств, установ та організацій.

Підготовка та надання письмових тематичних, фактографічних, аналітичних, адресно-бібліографічних та інших довідок для фізичних та юридичних осіб.

Користування міжбібліотечним абонементом (компенсування поштових витрат), доставка документів, у тому числі електронна.

Надання послуг з оформлення (комплектування) реєстраційно-облікових документів користувачів бібліотек (квитків, формулярів тощо).

Продовження строку користування документами, резервування документів, нічний абонемент.

Інформаційно-бібліотечне обслуговування підприємств, установ та організацій.

Роздрукування інформації з електронних носіїв, ламінування документів.

Експонування рекламних матеріалів юридичних та фізичних осіб у приміщеннях або на сайтах закладів культури.

Продаж документів з фондів бібліотек, що списуються та підлягають утилізації, фізичним та юридичним особам.

15. Проведення наукової та мистецтвознавчої експертизи, у тому числі виїзної, дослідження, обстеження, атрибуція культурних цінностей (для юридичних та фізичних осіб) та тих, що в установленому порядку ввозяться або вивозяться через державний кордон, підготовка та надання історичних, мистецтвознавчих, аналітичних висновків, довідок та іншої інформації.

16. Розроблення та оформлення інтер’єрів, дизайнерське оздоблення виставкових стендів, створення та оформлення музейних експозицій, розроблення тематико-експозиційних планів музеїв.

17. Надання в оренду приміщень, малих архітектурних форм і територій.

18. Надання місць для стоянки автомобілів та інших транспортних засобів.

19. Ремонт, настроювання і налагодження музичних інструментів, звуко-, світло- та відеоапаратури.

20. Ремонт, реставрація, консервація, атрибуція творів (виробів) образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва, рукописів, документів, друкованих видань, інших культурних цінностей на замовлення для юридичних та фізичних осіб.

Надання послуг з тимчасового зберігання в музеях, заповідниках, інших музейних закладах культурних цінностей, музейних предметів, предметів музейного значення, що перебувають у власності, користуванні юридичних та фізичних осіб, після проведення обстежень, досліджень, консерваційно-реставраційних заходів.

Проектування, оформлення, виготовлення спеціальних конструкцій, оздоблення для зберігання, експонування, транспортування культурних цінностей, проведення палітурних, брошурувальних робіт.

Пакування культурних цінностей.

21. Обстеження, дослідження, ремонт, реставрація, консервація, реабілітація, музеєфікація, пристосування нерухомих об’єктів культурної спадщини.

Надання фізичним та юридичним особам письмових історичних, аналітичних, тематичних довідок, висновків щодо нерухомих об’єктів культурної спадщини.

Надання методичної допомоги, консультацій, підготовка висновків, рекомендацій, звітів з питань збереження нерухомих об’єктів культурної спадщини та рухомих предметів, пов’язаних з нерухомими об’єктами культурної спадщини.

Розроблення облікової документації на нерухомі об’єкти культурної спадщини.

Розроблення науково-проектної документації та підготовка рекомендацій щодо ремонту та реставрації нерухомих об’єктів культурної спадщини.

Рецензування науково-проектної та облікової документації щодо нерухомих об’єктів культурної спадщини.

22. Виготовлення, ремонт і реалізація майстернями та іншими виробничими підрозділами закладів культури обладнання атракціонів, музичних інструментів, меблів, реквізиту і бутафорії, сценічного обладнання, пошиття театральних, концертних костюмів, взуття, товарів широкого вжитку, квітів і квіткової продукції, надання гримерних і автотранспортних послуг, проведення столярних, слюсарних, будівельних, ремонтно-реставраційних та інших робіт.

23. Прокат музичних інструментів, культурно-спортивного і туристичного інвентарю, сценічних костюмів, взуття, театрального реквізиту.

24. Фотокопіювання, репродукування, ксерокопіювання, сканування, фотографування, мікрофільмування, мікрокопіювання, створення цифрових та тривимірних копій з книжок, брошур, газет, журналів, музейних предметів, предметів музейного значення, документів з фондів/архівів бібліотек, музеїв, реставраційних та інших закладів культури.

25. Виготовлення фонограм концертів і спектаклів, копій звукозапису музичних творів з фонотек закладів культури, надання послуг студій звуко- і відеозапису, трансляції вистав, концертів, виставкових, освітніх та інших культурно-мистецьких заходів (проектів) закладами культури за допомогою Інтернету.

26. Надання послуг ресторанного господарства з метою організації відпочинку і дозвілля громадян за умови наявності необхідних виробничих потужностей та спеціально призначених і обладнаних приміщень.

27. Надання послуг з оренди транспортних засобів, обладнання, майна, інструментів, що належать закладам культури.

Здійснення вантажних, пасажирських та змішаних перевезень на замовлення.

28. Надання послуг, пов’язаних із створенням умов для організованого туризму, відпочинку (короткостроковий відпочинок (розбиття наметів і розкладення вогнищ у спеціально облаштованих та відведених для цього місцях, прогулянки на конях і поні, велосипедах, електромобілях, човнах тощо)).».

Коментар редакції

Перелік платних послуг, які можуть надавати заклади культури, змінено!

Постановою від 12.07.2017 р. № 493 Уряд виклав Перелік платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності, затверджений постановою КМУ від 12.12.2011 р. № 1271 (далі — Перелік № 1271) у новій редакції. Ці зміни дозволять закладам культури йти в ногу з часом та надавати більш сучасні платні послуги, які користуються попитом.

Пропонуємо разом розібратися з цими змінами.

Розглянемо ті види платних послуг, які додалися або зазнали змін.

1. Разом з проведенням вистав та інших заходів, які були передбачені попередньою версією Переліку № 1271, тепер додатково передбачено проведення конкурсів, виставкових, освітніх та інших культурно-мистецьких заходів (проектів), інформаційно-масових, розважальних та інших заходів; виступів професійних мистецьких колективів, артистичних груп та окремих артистів (виконавців). Окрім цього, дозволено за плату розміщення рекламної продукції та рекламних конструкцій під час проведення заходів.

2. Щодо проведення занять та навчань, то окрім передбачених раніше навчань у студіях, на курсах, проведення занять у літературно-музичних вітальнях, ігрових кімнатах для дітей та гуртках, тепер також передбачено проведення занять у підготовчих групах, групах раннього естетичного розвитку, творчих школах та об’єднаннях, секціях та мистецьких аматорських об’єднаннях. Окрім цього, дозволено проведення за плату індивідуального стажування, підвищення кваліфікації, консультацій з питань збереження, дослідження, консервації та реставрації культурних цінностей в бібліотеках, музеях, архівах, спеціалізованих науково-дослідних установах, реставраційних, музейних та інших закладах культури.

3. Розроблення оригінальних сценаріїв, проведення постановочної роботи і заходів за плату тепер дозволено не лише для юридичних, а й для фізичних осіб.

4. Додано проведення за плату виставок творів декоративно-ужиткового мистецтва.

5. Також додано такі види платних послуг, як організація професійних та корпоративних свят, форумів, бієнале, пленерів, конкурсів, навчальних заходів (семінарів, майстер-класів, тренінгів, творчих лабораторій та майстерень), зборів, та інших культурно-мистецьких заходів (проектів).

6. Окрім показу слайд-фільмів та кінопрограм, можливо за плату показувати лазерні шоу.

7. Дещо розширено перелік продукції, яка може реалізовуватися у неспеціалізованих магазинах (кіосках, лотках). Так, окрім раніше передбаченої продукції, заклади культури можуть продавати довідково-бібліографічні продукти, нотні видання, вироби образотворчого та фотомистецтва. При цьому, окрім продажу такої продукції, тепер передбачено і її виготовлення на платній основі, а також продаж через електронні системи продажу.

8. Окрім визначених раніше об’єктів, тепер можна проводити платну фото- та відеозйомку приміщень та інтер’єрів бібліотек, музеїв та заповідників, окремих сторінок документів з бібліотечних, музейних і архівних фондів, а також у приміщеннях та на території закладів культури за заявками юридичних та фізичних осіб.

9. Обслуговувати екскурсійні групи тепер можна і в заповідниках, і в бібліотеках та у приміщеннях театрально-видовищних закладів.

10. Значно розширено перелік додаткових бібліотечних послуг, які можуть надаватися на платній основі. До нових послуг належать:

— продовження строку користування документами, резервування документів, нічний абонемент;

— інформаційно-бібліотечне обслуговування підприємств, установ та організацій;

— роздрукування інформації з електронних носіїв, ламінування документів;

— експонування рекламних матеріалів юридичних та фізичних осіб у приміщеннях або на сайтах закладів культури;

— продаж документів з фондів бібліотек, що списуються та підлягають утилізації, фізичним та юридичним особам.

11. Розширено перелік видів платної експертизи та підготовки висновків. Так, заклади культури за плату можуть проводити наукові та мистецтвознавчі експертизи, у тому числі виїзні, дослідження, обстеження, атрибуцію культурних цінностей (для юридичних та фізичних осіб) та тих, що в установленому порядку ввозяться або вивозяться через державний кордон, підготовку та надання історичних, мистецтвознавчих, аналітичних висновків, довідок та іншої інформації.

12. Додано новий вид платної послуги — створення та оформлення музейних експозицій, розроблення тематико-експозиційних планів музеїв.

13. Перелік об’єктив ремонту та реставрації доповнено рукописами та документами. Окрім цього, передбачено надання за плату послуг з тимчасового зберігання в музеях, заповідниках, інших музейних закладах культурних цінностей, музейних предметів, предметів музейного значення, що перебувають у власності, користуванні юридичних та фізичних осіб, після проведення обстежень, досліджень, консерваційно-реставраційних заходів. Також передбачені послуги з проектування, оформлення, виготовлення спеціальних конструкцій, оздоблення для зберігання, експонування, транспортування культурних цінностей, проведення палітурних, брошурувальних робіт та пакування культурних цінностей.

14. Розширено перелік платник послуг, які можуть надаватися в рамках ремонту і реставрації нерухомих пам’яток культурної спадщини. Так, тепер установи культури можуть надавати такі платні послуги, як:

— обстеження, дослідження, ремонт, реставрація, консервація, реабілітація, музеєфікація, пристосування нерухомих об’єктів культурної спадщини;

— надання фізичним та юридичним особам письмових історичних, аналітичних, тематичних довідок, висновків щодо нерухомих об’єктів культурної спадщини;

— надання методичної допомоги, консультацій, підготовка висновків, рекомендацій, звітів з питань збереження нерухомих об’єктів культурної спадщини та рухомих предметів, пов’язаних з нерухомими об’єктами культурної спадщини;

— розроблення облікової документації на нерухомі об’єкти культурної спадщини;

— розроблення науково-проектної документації та підготовка рекомендацій щодо ремонту та реставрації нерухомих об’єктів культурної спадщини;

— рецензування науково-проектної та облікової документації щодо нерухомих об’єктів культурної спадщини.

15. Також з’явилися абсолютно нові платні послуги, такі як:

— послуги з оренди транспортних засобів, обладнання, майна, інструментів, що належать закладам культури;

— здійснення вантажних, пасажирських та змішаних перевезень на замовлення;

— послуги, пов’язані зі створенням умов для організованого туризму, відпочинку (короткостроковий відпочинок (розбиття наметів і розкладення вогнищ у спеціально облаштованих та відведених для цього місцях, прогулянки на конях і поні, велосипедах, електромобілях, човнах тощо).

Що ж, як бачимо, заклади та установи культури набули більше прав для надання платних послуг, що має сприяти ефективнішому залученню додаткових фінансових ресурсів.

Теги зарплата
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити