(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/13
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Березень , 2017/№ 12

Працівники СНІД-центру: хто має право на підвищення окладів за «шкідливість»

http://tinyurl.com/y5shrzf3
Хто з працівників центру з профілактики та боротьби зі СНІДом має право на підвищення посадового окладу за шкідливі умови праці у розмірі 60 % посадового окладу?

Перш ніж відповісти на поставлене запитання, зазначимо, що згідно з п.п. 1.1.3 Переліку закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 28.10.2002 р. № 385, центр з профілактики та боротьби зі СНІДом віднесено до спеціалізованих лікувально-профілактичних (лікарняних) закладів.

Питання оплати праці працівників таких закладів урегульовані Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Так, п.п. 2 п.п. 2.4.5 цих Умов передбачено підвищення на 60 % посадових окладів (тарифних ставок) у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці працівників закладів охорони здоров’я (структурних підрозділів), які працюють із вірусом імунодефіциту людини, перелік яких наведено в додатку 4 до Умов № 308/519.

Зауважимо, що у графі 1 таблиці 1 цього додатка наведено перелік посад працівників центрів з профілактики та боротьби зі СНІДом, яким може бути встановлено таке підвищення. Це посади медичного персоналу, керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців та робітників. При цьому посадові оклади зазначених працівників, підвищуються на 60 % за умови виконання робіт з діагностики, лікування і безпосереднього обслуговування хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих.

Під поняттям «безпосереднє обслуговування хворих» розуміють роботу, що виконується в умовах контакту медичного та іншого працівника і пацієнта, зокрема — виконання діагностичних і лікувальних процедур, заходів з догляду за хворими, створення відповідного лікувально-оздоровчого режиму тощо (див. лист Мінсоцполітики від 18.10.2013 р. № 917/13/155-13). Тому при встановленні підвищення за «шкідливість» слід зважати на те, щоб вищезазначена робота фактично виконувалась.

Конкретний перелік посад працівників, яким посадові оклади підвищують на 60 %, затверджує керівник закладу за погодженням з профспілковим комітетом залежно від функціональних обов’язків та обсягу роботи у шкідливих та важких умовах праці (п.п. 12 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519 та п. 2 приміток додатка 4 до Умов № 308/519).

Також зазначимо, що посадові оклади працівників підвищуються пропорційно до часу, безпосередньо відпрацьованого із хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими. Фактичні години цієї роботи реєструються в журналі за підписом керівника структурного підрозділу.

Підвищення за «шкідливість» працівникам СНІД-центру здійснюється виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) з урахуванням кваліфікаційної категорії, завідування, старшинства без урахування інших підвищень, доплат і надбавок (п.п. 2.4.7 Умов № 308/519).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
центр із профілактики та боротьби зі СНІДом, шкідливі умови праці, підвищення посадового окладу додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті