Теми статей
Обрати теми

Інформаційна сторінка

З 01.03.2017 р. — нова форма податкової накладної та декларації з ПДВ

Мінфін наказом від 23.02.2017 р. № 276 затвердив у новій редакції:

1) податкову накладну;

2) податкову декларацію з ПДВ, уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Крім того, наказом також унесено ряд змін щодо порядку складання податкової накладної.

Наказ набрав чинності з 01.03.2017 р. Тому з 1 березня 2017 року податкові накладні та розрахунки коригування до них слід застосовувати за новою формою. А звітувати за оновленою формою декларації з ПДВ потрібно буде за березень 2017 року. Для звітності за лютий 2017 року діє попередня форма декларації ( п. 46.6 ПКУ).

Мінфін про особливості застосування первинних документів

Мінфін у листі від 16.02.2017 р. № 31-11410-06-5/4339 роз’яснив особливості застосування первинних документів у бухобліку.

Так, Законом України від 03.11.2016 р. № 1724-VIII внесено зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі — Закон), яким, зокрема, передбачено спрощення документообігу шляхом зменшення вимог до первинного документа та скорочення переліку його обов’язкових реквізитів.

Згідно з цим Законом підставою для бухобліку госпоперацій є первинні документи (документи, які містять відомості про господарську операцію).

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов’язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг госпоперації, одиницю виміру госпоперації; посади осіб, відповідальних за здійснення госпоперації і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні госпоперації.

Оформлений належним чином рахунок-фактура (інвойс) може бути підставою для відображення в бухобліку госпоперації з постачання товарів, робіт (послуг) без складання акта приймання-передачі тільки у разі його оплати, що підтверджується відповідними документами.

Документами, що підтверджують оплату, можуть бути платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція до прибуткового касового ордера тощо.

Рахунок-фактура може бути складений у паперовій або в електронній формі та повинен мати реквізити, які дають можливість ідентифікувати госпоперацію та її учасників, зокрема: назву підприємства, від імені якого складено рахунок-фактуру; назву контрагента; зміст та обсяг госпоперації, одиницю виміру госпоперації; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь в оформленні рахунка-фактури.

Казначейство про застосування КЕКВ

ДКСУ у листі від 18.11.2016 р. № 16-08/336-19423 пояснила, що бюджетні установи здійснюють придбання оргтехніки, комп’ютерної техніки (у тому числі придбання програмного забезпечення, яке передбачене разом з придбанням комп’ютерної техніки) за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування».

Натомість сценічно-постановочні засоби, телефони, обчислювальну техніку, пральні та швейні машини, холодильники тощо, обладнання вартістю до 6000 гривень без ПДВ слід придбавати за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар».

Алгоритм обчислення декретних із розміру мінзарплати

Сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду соцстраху, та не може бути меншою за розмір мінімальної зарплати, установленої на час настання страхового випадку.

Тож сума допомоги по вагітності й пологах повинна розраховуватися в такий спосіб:

1) розраховується середньоденна зарплата виходячи з фактичних виплат;

2) порівнюється фактична середньоденна зарплата із середньоденною зарплатою, обчисленою з розміру мінімальної зарплати, установленого в місяці настання страхового випадку (мінзарплата, поділена на 30,44 — середньомісячну кількість календарних днів);

3) у разі перевищення середньоденної зарплати, розрахованої з мінімальної зарплати, над фактичною середньоденною зарплатою подальший розрахунок страхової виплати (допомоги по вагітності та пологах) здійснювати із середньоденної, обчисленої з мінімальної зарплати.

Відповідний алгоритм нагадав ФСС з ТВП у листі від 22.02.2017 р. № 2.4-17-328.

Уряд упорядкував оплату праці працівників державних нотаріальних контор та архівів

Кабмін постановою від 21.02.2017 р. № 84 вніс зміни до постанови КМУ «Про умови оплати праці працівників державних нотаріальних контор та державних нотаріальних архівів» від 11.09.2007 р. № 1123.

Змінами, зокрема, передбачено збільшення розмірів посадових окладів працівників державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів у середньому у 2,5 — 3 рази, а також встановлення єдиних розмірів посадових окладів без застосування групи за оплатою праці, до яких належать області і міста залежно від чисельності населення.

Підвищення заробітної плати створить додаткові мотиваційні умови для роботи в таких конторах і архівах та належного виконання зазначеними працівниками наданих їм державою повноважень.

Реалізація зазначеної постанови здійснюватиметься в межах фонду оплати праці працівників органів юстиції на 2017 рік.

Постанова № 84 набрала чинності 01.03.2017 р.

Теги новини
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі