Експертиза звіту про виконання бюджету міста

В обраному У обране
Друк
Маркович Галина, експерт з фінансових питань, Проектний офіс секторальної децентралізації, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Травень, 2017/№ 19
Чи потребує експертизи обласного фінансового управління звіт про виконання бюджету міста обласного значення (об’єднаної територіальної громади), який підготовлений фінансовим управлінням такого міста (громади)?

Ні, звіт про виконання бюджетів місцевого самоврядування (сільських, селищних, міських, ОТГ) не потребує експертизи департаменту фінансів обласної державної адміністрації.

Відповідно до ст. 122 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) для перевірки на відповідність бюджетному законодавству надсилаються (наступного дня після підписання керівником відповідної місцевої ради) рішення про місцевий бюджет або внесення до нього змін:

— виконавчими органами міських рад міст обласного значення, рад ОТГ — обласним державним адміністраціям;

— виконавчими органами міських міст районного значення, сільських, селищних, районних у місті рад — районній державній адміністрації.

Слід зазначити, що відповідно до ст. 80 БКУ звітність про виконання місцевих бюджетів складає та подає відповідним місцевим фінансовим органам Казначейство.

Порядком казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженим наказом Мінфіну від 23.08.2012 р. № 938, передбачено, що місцеві фінансові органи опрацьовують відповідні зміни та в разі потреби подають свої зауваження органам Казначейства.

Крім цього, вони готують пояснювальну записку, звіт про виконання плану по штатах та контингентах і разом зі звітністю, отриманою від органів Казначейства, подають їх до вищого фінансового органу.

Департаменти фінансів облдержадміністрацій перевіряють звітність, надану відповідними органами Казначейства та фінансовими органами нижчого рівня, готують звіт про виконання плану по штатах та контингентах і разом з пояснювальною запискою подають його до Міністерства фінансів.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити