Складання бюджетних запитів: якою класифікацією керуватися

В обраному У обране
Друк
Маркович Галина, експерт з фінансових питань, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2017/№ 39
З 01.01.2018 р. набирає чинності нова програмна класифікація видатків, затверджена наказом Мінфіну від 20.09.2017 р. № 793. За якою класифікацією складати бюджетні запити у 2017 році по бюджетах на 2018 рік: за новою чи старою? Можливо, у зв’язку з тим, що нова діє лише з 01.01.2018 р., за нею слід складати запити восени 2018 року по бюджетах на 2019 рік?

Відповідно до ст. 75 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ):

— головні розпорядники коштів організують розроблення бюджетних запитів та їх подання місцевим фінансовим органам (ч. 4);

— місцеві фінансові органи здійснюють аналіз бюджетного запиту та приймають рішення про включення бюджетного запиту до пропозиції проекту місцевого бюджету (ч. 5).

Типова форма проекту рішення про місцевий бюджет розробляється і доводиться до місцевих органів влади Міністерством фінансів. Додаток 3 до рішення про місцевий бюджет передбачає розподіл видатків місцевого бюджету за головними розпорядниками коштів та бюджетними програмами і підпрограмами. Формується такий додаток на підставі бюджетних запитів, які розробляють головні розпорядники коштів.

Частиною 2 ст. 76 БКУ передбачено, що рішенням про місцевий бюджет серед іншого визначаються бюджетні призначення головним розпорядникам коштів місцевого бюджету за бюджетною класифікацією з обов’язковим виділенням видатків споживання (з них видатків на оплату праці, оплату комунальних послуг і енергоносіїв) та видатків розвитку (у додатках до рішення).

Оскільки наказ Мінфіну «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів від 20.09.2017 р. № 793» набирає чинності з 01.01.2018 р., то при здійсненні органами Казначейства розрахунково-касового обслуговування розпорядників і одержувачів коштів місцевих бюджетів застосовуватиметься відомча та програмна класифікації, затверджені цим наказом.

Враховуючи зазначені норми законодавства, бюджетні запити на 2018 рік повинні розроблятися з урахуванням нової класифікації.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити