Календар робочого часу для п’ятиденки — 2018: що врахувати

В обраному У обране
Друк
Усенко Олена, головний спеціаліст сектору режимів праці, відпочинку та норм праці Департаменту заробітної плати та умов праці
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2017/№ 39
Яка норма тривалості робочого часу для п’ятиденки з двома вихідними днями в суботу і неділю при однаковій тривалості робочого дня протягом робочого тижня у 2018 році?

Календар робочого часу — помічник у роботі бухгалтера і кадровика. Тому представники зазначених професій вважають за краще знайомитися з ним задовго до початку наступного календарного року. У нашому випадку настав час дізнатися норми тривалості робочого часу при п’ятиденці на 2018 рік.

Сам процес розрахунку таких норм — досить копіткий, під час якого не обійтися без приписів трудового законодавства.

Розпочнемо з того, що нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ч. 1 ст. 50 КЗпП). Проте допускається встановлення скороченого робочого часу (ст. 51 КЗпП) або неповного робочого часу (ст. 56 КЗпП). У таких випадках тривалість робочого тижня стає меншою, ніж 40 годин.

Знаючи тривалість робочого тижня, встановлюють тривалість робочого дня протягом тижня. Якщо тривалість кожного робочого дня однакова протягом усього тижня, то для обчислення норми тривалості робочого часу за місяць необхідно тривалість робочого дня помножити на кількість робочих днів у відповідному місяці. Тут пам’ятайте про правила визначення робочих днів і їх тривалості в особливих випадках.

Правило 1. Робота у святкові і неробочі дні не проводиться.

Згідно з чинною на сьогодні редакцією ст. 73 КЗпП у 2018 році на підприємствах, в установах і організаціях робота не проводиться в такі святкові та неробочі дні: 1 січня — Новий рік, 7 січня — Різдво Христове, 8 березня — Міжнародний жіночий день, 8 квітня — Пасха (Великдень), 1 і 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих, 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги), 27 травня — Трійця, 28 червня — День Конституції України, 24 серпня — День незалежності України, 14 жовтня — День захисника України.

Правило 2. Якщо святковий або неробочий день (ст. 73 КЗпП) збігається з вихідним, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого (ч. 3 ст. 67 КЗпП).

У 2018 році при п’ятиденному робочому тижні з вихідними днями в суботу і неділю в обов’язковому порядку підлягають перенесенню такі вихідні дні: неділя 7 січня (Різдво Христове) — на понеділок 8 січня, неділя 8 квітня (Великдень) — на понеділок 9 квітня, неділя 27 травня (Трійця) — на понеділок 28 травня, неділя 14 жовтня (День захисника України) — на понеділок 15 жовтня.

Правило 3. Напередодні святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП) тривалість робочого дня працівників скорочується на одну годину (ч. 1 ст. 53 КЗпП). Ця норма застосовується щодо 40-годинного робочого тижня. Так, при 40-годинному п’ятиденному робочому тижні з вихідними днями у суботу і неділю у 2018 році напередодні святкових та неробочих днів підлягають скороченню на одну годину такі робочі дні: середа 7 березня, понеділок 30 квітня, вівторок 8 травня, середа 27 червня, четвер 23 серпня і понеділок 31 грудня.

Розраховані норми тривалості робочого часу для п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу і неділю при однаковій тривалості робочого дня протягом робочого тижня на 2018 рік.

У працівника нестандартний (відмінний від вищезазначеного) графік роботи? У такому разі норми тривалості робочого часу для нього необхідно розрахувати самостійно.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити