(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 38
  • № 37
  • № 36/1
  • № 36
  • № 35
  • № 34
  • № 33
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/14
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Жовтень , 2017/№ 39

Індексуємо зарплату працівників ОМС: враховуємо жовтневі нововведення

У жовтні 2017 року набула чинності постанова КМУ від 27.09.2017 р. № 730. Чи є жовтень 2017 року новим «базовим» місяцем? Як індексувати зарплату працівників, оклади яких підвищені відповідно до цієї постанови?

Дійсно, постановою КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 і від 18 січня 2017 р. № 15 та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2009 р. № 504» від 27.09.2017 р. № 730 (далі — постанова № 730) внесені зміни в додатки 50, 51, 54 і 55 до постанови КМУ «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, суду та інший орган» від 09.03.2006 р. № 268 (далі — постанова № 268). Такі зміни були зроблені з метою вдосконалення схем посадових окладів в ОМС і торкнулися лише окремих посад в ОМС. Відзначимо, що постанова № 730 набрала чинності з 05.10.2017 р., тобто саме із цієї дати діятимуть нові розміри окладів для таких працівників.

Нагадаємо, що останнє підвищення посадових окладів усім посадовим особам і службовцям ОМС було 26.05.2017 р. згідно з постановою КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 і визнанні такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 24.05.2017 р. № 353 (далі — постанова № 353).

Кого ж торкнулися зміни, внесені постановою № 730? Умовно зміни в схеми посадових окладів, визначені в додатках 50, 51, 54 і 55 до постанови № 268, можна розділити на три напрями:

— у схемі посадових окладів у додатку 50 до постанови № 268 додана посада і прописаний розмір окладу за нею;

збільшені розміри окладів за окремими посадами, вказаними в додатках 50, 51 і 55 до постанови № 268;

— за окремими вже наявними посадами в додатках 50, 51 і 54 до постанови № 268, визначені розміри окладів за окремими групами оплати праці*.

* Детальніше про це читайте на с. 3 цього номера. — Прим. ред.

Як такі зміни вплинули на індексацію зарплати? Нагадаємо, що згідно з абз. 1 п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078), у разі підвищення тарифних ставок (окладів) значення індексу споживчих цін (далі — ІСЦ) у місяці підвищення береться за 1 або 100 %. Це означає, що «базовим» місяцем для індексації зарплати буде місяць, у якому підвищили оклад (тарифну ставку) за посадою.

Для проведення подальшої індексації обчислення ІСЦ здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення грошового доходу (абз. 2 п. 5 Порядку № 1078). Право на індексацію в працівників виникне, коли ІСЦ наростаючим підсумком перевищить установлений поріг індексації (з 01.01.2016 р. — 103 %).

Важливо! Бюджетні установи підвищують посадові оклади згідно з нормативно-правовими актами.

Саме це є вирішальним при визначенні «базового» місяця для працівників бюджетних установ. Давайте розглянемо ситуації, що стосуються змін, унесених постановою № 730, а саме появи нової посади і підвищення розмірів посадових окладів за існуючими посадами.

Нова посада в додатку 50 до постанови № 268

Згідно з постановою № 730 в додатку 50 до постанови № 268 прописаний розмір окладу для посади начальника управління в апараті міських (окрім міст Києва і Севастополя) рад і їх виконавчих комітетів, сільських, селищних рад, які представляють інтереси об’єднаних територіальних громад (далі — ОТГ), і їх виконавчих комітетів. Раніше такої посади в додатку не було.

Для цілей індексації зарплати працівників бюджетної сфери «базовим» місяцем для новоствореної посади буде місяць, у якому встановили оклад за цією посадою. Оскільки розмір окладу за посадою начальника управління в апараті міських (окрім міст Києва і Севастополя) рад і їх виконавчих комітетів, сільських, селищних рад, які представляють інтереси ОТГ, і їх виконавчих комітетів установили згідно з постановою № 730 з 05.10.2017 р., це означає, «базовим» місяцем для цієї посади буде жовтень 2017 року. І якщо на таку посаду буде прийнятий або переведений працівник, то орієнтуватися для індексації зарплати слід на жовтень 2017 року — місяць установлення окладу за посадою.

Посада, за якою збільшений розмір окладу

Постановою № 730 були збільшені розміри окладів за окремими вже існуючими посадами. Нижче в таблиці наведемо порівняльну характеристику для таких посад.

Посада

Додаток до постанови № 268

Старий оклад, грн. (установлений згідно з постановою № 353 з 26.05.2017 р.)

Новий оклад (установлений згідно з постановою № 730 з 05.10.2017 р.)

Різниця,

грн.

Начальник відділу і головний бухгалтер

(за групою міст «У містах і населених пунктах ОТГ із загальною чисельністю до 15 тис. осіб»)

додаток 50

3300

3400

100

завідувач сектору

(за групою міст «У містах II групи»)

3805

3850

45

завідувач сектору за групою міст «У містах II групи»

додаток 51

3805

3850

45

Старший інспектор, старший статистик, завідувач друкарського бюро і завідувач копіювально-розмножувального бюро

(за групою «Обласні, Київська і Севастопольська міські ради, органи прокуратури»)

додаток 55

2144

2275

131

Старший інспектор, старший статистик, завідувач друкарського бюро і завідувач копіювально-розмножувального бюро

(за групою «Міські (окрім міст Києва і Севастополя), районні в містах, сільські, селищні ради, а також їх виконавчі органи, районні ради

2089

2118

29

Враховуючи, що таке підвищення окладів проведене на законодавчому рівні з метою індексації зарплати, означає, що для означених працівників жовтень 2017 року стає «базовим». У цьому місяці визначають право на подальшу індексацію, для чого проводять порівняльні розрахунки, а саме порівнюють суму можливої індексації жовтня і суму підвищення зарплати виходячи з умови повністю відпрацьованого місяця в нових умовах (абз. 3 п. 5 Порядку № 1078).

Для базового травня 2017 року (місяця останнього законодавчого підвищення окладів посадових осіб і службовців ОМС відповідно до постанови № 353) у жовтні 2017 року право на індексацію зарплати не настало, оскільки ІСЦ наростаючим підсумком не перевищив поріг індексації (1,016червень х 1,002липень х 0,999серпень х 100 = 101,7 % < 103 %). Тобто сума можливої індексації дорівнює нулю.

Отже, жовтень-2017 для таких працівників стає «базовим» місяцем. З наступного місяця (листопада-2017) починають розрахунок нового ІСЦ для визначення права на індексацію. Таке право настане, коли ІСЦ, розрахований наростаючим підсумком, перевищить поріг індексації (103 %).

індексація зарплати, підвищення посадових окладів, індекс споживчих цін, базовий місяць, органи місцевого самоврядування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті