(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 40/1
  • № 40
  • № 38
  • № 37
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/14
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Жовтень , 2017/№ 39

Грошова винагорода при розрахунку «відпускної» компенсації: включати в «середню» чи ні

http://tinyurl.com/y3gqlvqm
Тренер-викладач спортшколи звільняється 17.10.2017 р. Йому належить компенсація за невикористані дні щорічної відпустки (розрахунковий період для обчислення компенсації: жовтень 2016 р. — вересень 2017 р.). У листопаді 2016 року цьому працівникові було виплачено щорічну грошову винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків. Чи включається така виплата в середній заробіток для розрахунку компенсації за невикористану відпустку?

Перш ніж відповісти на запитання читача, нагадаємо, що надання щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків (далі — грошова винагорода) тренерові-викладачеві спортивної школи передбачено відповідним Порядком, затвердженим наказом Держкомітету України з питань фізкультури і спорту від 29.12.2002 р. № 2850 (далі — Порядок № 2850). Критерії для її виплати встановлені в п. 2 цього Порядку:

— сумлінна праця;

— зразкове виконання службових обов’язків за умови, що тренер досяг успіхів у навчально-тренувальній роботі, професійній підготовці учнів-спортсменів для їх успішних виступів у змаганнях різного рівня;

— забезпечення високоякісного навчально-тренувального процесу з підготовки висококваліфікованих спортсменів до складу національних збірних команд України;

— методичне забезпечення;

— відсутність порушень виконавчої і трудової дисципліни.

Грошова винагорода виплачується щорічно в межах фонду оплати праці, затвердженого кошторисом, і не може перевищувати одного посадового окладу (ставки зарплати). Працівники-сумісники не мають права на її отримання (п. 1 Порядку № 2850).

Тепер що стосується включення/невключення цієї виплати в розрахунок середнього заробітку для оплати днів компенсації невикористаної відпустки. Тут важливо зазначити: сума щорічної винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків належить до одноразових виплат (виплачується один раз на рік). А згідно з п.п. «б» п. 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, одноразові виплати не враховуються при обчисленні середнього заробітку в усіх випадках його збереження. Відповідно, сума щорічної винагороди не включається в «середню» для розрахунку компенсації за невикористану відпустку.

Насамкінець зазначимо: щорічна грошова винагорода, що надається іншим категоріям працівників бюджетних установ, зокрема педагогам, також не включається в розрахунок їх середнього заробітку (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2016, № 36, с. 29).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
звільнення працівника, компенсація за невикористані дні відпустки, грошова винагорода, включення до середнього заробітку додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті