Щодо застосування КЕКВ закладами охорони здоров’я

В обраному У обране
Друк
Міністерство фінансів України
Бюджетна бухгалтерія Вересень, 2017/№ 36
Лист від 01.08.2017 р. № 07050-12-8/20808

До Міністерства фінансів України надійшло звернення Державної казначейської служби України <…> щодо застосування кодів економічної класифікації видатків закладами охорони здоров’я при здійсненні відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань та забезпечення заходів з лікування хворих на цукровий діабет.

Зокрема, Державною казначейською службою запропоновано видатки місцевих бюджетів, які здійснюються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань, проводити за КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню».

Враховуючи, що зазначені видатки за своєю сутністю мають цільовий програмний характер та з метою здійснення належного контролю за цільовим використанням зазначених коштів, Мінфін підтримує пропозицію Казначейства.

Окрім того, вважаємо, пропозиція щодо відображення за відповідними кодами економічної класифікації видатків бюджету залежно від виду витрат та суті платежу має стосуватися також видатків місцевих бюджетів, що здійснюються за рахунок інших субвенцій у сфері охорони здоров’я (крім медичної) з державного бюджету місцевим бюджетам та цільових коштів у складі медичної субвенції.

При цьому слід зазначити, що починаючи з 2017 року у бюджетному процесі на рівні місцевих бюджетів застосовується програмно-цільовий метод.

У зв’язку з цим пропонуємо видатки місцевих бюджетів за рахунок цільових коштів у складі медичної субвенції на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет здійснювати за кодом Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів 2214 «Забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет», а видатки, які здійснюються за рахунок інших цільових коштів у складі медичної субвенції та інших цільових субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, — за кодом Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів 2220 «Інші заходи в галузі охорони здоров’я» з відображенням у паспорті бюджетної програми окремими завданнями.

Зазначене сприятиме збереженню цільового характеру зазначених видатків.

Заступник Міністра С. Марченко

Коментар редакції

КЕКВ при відшкодуванні вартості лікарських засобів

У листі, що коментується, Мінфін надав роз’яснення щодо застосування КЕКВ закладами охорони здоров’я при здійсненні відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань та забезпечення заходів з лікування хворих на цукровий діабет.

Нагадаємо: пільговий відпуск лікарських засобів унормовано постановою КМУ «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» від 17.08.98 р. № 1303.

Пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування провадиться групам населення та за категоріями захворювань згідно з додатками 1 і 2 до цієї постанови.

Безоплатно і на пільгових умовах відпускаються лікарські засоби, включені до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою КМУ від 25.03.2009 р. № 333.

Мінфін зазначив, що Держказначейська служба пропонує видатки місцевих бюджетів, які здійснюються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань, проводити за КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню» і повністю згоден із застосуванням цього коду.

Крім того, Мінфін звернув особливу увагу на застосування у цьому випадку кодів програмної класифікації видатків для тих бюджетів, які вже застосовують програмно-цільовий метод (далі — ПЦМ).

Так, у випадку використання ПЦМ слід застосовувати такі коди:

— ТПКВКМБ 2214 «Забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет» — для видатків місцевих бюджетів за рахунок цільових коштів у складі медичної субвенції на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет;

— ТПКВКМБ 2220 «Інші заходи в галузі охорони здоров’я» — для видатків місцевих бюджетів, які здійснюються за рахунок інших цільових коштів у складі медичної субвенції та інших цільових субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

Також звернемо увагу на те, що Мінфін пропонує відображати зазначені видатки у паспортах бюджетних програм за окремими завданнями.

Мета бюджетної програми і завдання згідно з п. 4 розд. ІІ Правил складання паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання, затверджених наказом Мінфіну від 29.12.2002 р. № 1098, зазначаються відповідно у пунктах 7 та 8 паспорта бюджетної програми.

Зі свого боку зазначимо, що у цьому випадку доцільно складати багатокомпонентну бюджетну програму (з розділенням на підпрограми).

Саме таке розділення потрібне задля комплексного охоплення різних заходів однієї програми. При цьому усі підпрограми спрямовуються на досягнення загальної мети програми.

Формування підпрограм забезпечує конкретизацію заходів, спрямованих на досягнення загальної мети бюджетної програми, та дає змогу оцінити ефективність бюджетної програми в розрізі її складових.

Давайте розглянемо структуру багатокомпонентної бюджетної програми.

Для наочності наведемо приклад формування підпрограм у межах однієї бюджетної програми.

Програма

Програми і централізовані заходи у галузі охорони здоров’я (код ТПКВКМБ 2210)

Мета програми

Забезпечення епідемічного благополуччя населення, зниження рівня захворюваності та смертності населення, забезпечення надання медичної допомоги окремим категоріям хворих

Підпрограма 1

Програма і централізовані заходи з імунопрофілактики (код ТПКВКМБ 2211)

Підпрограма 2

Програма і централізовані заходи боротьби з туберкульозом (код ТПКВКМБ 2212)

Підпрограма 3

Програма і централізовані заходи профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу (код ТПКВКМБ 2213)

Підпрограма 4

Забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет (код ТПКВКМБ 2214)

Підпрограма 5

Централізовані заходи з лікування онкологічних хворих (код ТПКВКМБ 2215)

Тетяна СТАНКУС, заступник головного редактора

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити