(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/11
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Січень , 2018/№ 1-2

«50 + 50»: надбавка за складність & доплата за суміщення

http://tinyurl.com/y654fwor
Соцпрацівникові відділення соціальної допомоги вдома терцентру встановлена надбавка за складність, напруженість у роботі в розмірі 50 %. Чи можна цьому працівникові додатково встановити доплату за суміщення професій (за вакантною посадою) у розмірі 50 %? Чи не буде це порушенням законодавства?

Умови і розміри оплати праці працівників установ соціального захисту, у тому числі і працівників територіального центру соціального обслуговування (далі — терцентру), визначаються відповідно до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я і установ соціального захисту населення, затвердженими спільним наказом Мінпраці і Мінохоронздоров’я від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Так, згідно з п. 4.4 цих Умов працівникам соціальної сфери можуть установлюватися надбавки в розмірі до 50 % посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки): за високі досягнення в праці; за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання); за складність і напруженість у роботі. Граничний розмір зазначених надбавок для одного працівника не повинен перевищувати 50 % посадового окладу. При цьому в разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни розмір цих надбавок може бути зменшений або вони можуть бути скасовані.

Відзначимо, що конкретний розмір надбавки за складність і напруженість у роботі працівникам установи встановлюється керівником за узгодженням з профкомом у межах фонду заробітної плати.

Що стосується конкретних умов, розмірів і порядку встановлення (зменшення розміру, відміни) цієї надбавки, то вони мають бути обумовлені в колективному договорі установи або в окремому Положенні як додаток до колективного договору.

Також п.п. 3.1.1 Умов № 308/519 передбачено, що професіоналам, спеціалістам, технічним службовцям і робітникам, які виконують у тому ж закладі, установі разом зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (вакантною посадою), здійснюється доплата за суміщення професій (посади) в розмірі до 50 %. Ця доплата розраховується від посадового окладу за основною посадою. Головна умова — доплату можна встановити в межах економії за вакантною посадою. На цьому Мінпраці акцентувало увагу в листах від 25.03.2010 р. № 319/13/84-10 і від 07.09.2010 р. № 784/13/84-10 (ср. 025069200). Тому, наприклад, якщо тарифний розряд (оклад) за вакантною (суміщуваною) посадою вищий, ніж за основною, доплату слід розраховувати від посадового окладу (тарифного розряду) за основною посадою.

Одночасно встановлювати (виплачувати) надбавку за складність, напруженість роботи і доплату за суміщення посад (професій) можна. Адже доплата і надбавка встановлюється за різними підставами і окремо одна від одної. Це підтверджено листом Мінсоцполітики від 05.01.11 р. № 4/13/84-11. При цьому за рішенням керівника установи кожна з таких виплат може встановлюватися в максимальному розмірі — 50 % посадового окладу.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
територіальний центр соціального обслуговування, надбавка за складність і напруженість, доплата за суміщення професій додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті