Бюджетна бухгалтерія, січень, 2018/№ 1-2

 • Інформаційна сторінка
 • Бюджетні новини — 2018 Наприкінці кожного року Верховна Рада, як правило, приймає декілька законів, які регулюють бюджетний процес у наступному році. Кінець 2017 року не став винятком. Тож маємо Закон про держбюджет-2018 та Закон № 2233. Давайте розглянемо, які саме новації принесли ці закони у бюджетний процес 2018 року.
 • Нова дотація з державного бюджету У чому полягають зміни механізму розподілу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами?
 • Обліковуємо «взуття для залізного коня» Ні для кого не секрет, що будь-який транспортний засіб потребує постійного догляду. Так, час від часу його треба оглядати, перевіряти і виконувати ремонтні роботи для підтримання у робочому стані. Кожен автовласник знає: з настанням холодів чи не найперше — слід «перевзути залізного коня». Адже від цього напряму залежить безпека, життя і здоров’я людей. Але змінити літні шини на зимові, це вам не нові чобітки взути. «Взула і забула» не вийде. Цю операцію потрібно правильно відобразити в обліку. І ось тут у бухгалтерів виникає чимало запитань. А саме: як слід обліковувати зимові шини? Що потім робити з літніми? Коли можна списувати автомобільні шини з балансу? Як правильно оформити їх списання? Як бути з відпрацьованими? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете у нашій статті.
 • «Працеоплатні» показники: version-2018 Ось і настав новий 2018 рік. За традицією головний фінансовий документ на початку року — Закон про державний бюджет. Саме у ньому визначаються основні соціальні стандарти. Про те, які саме соцстандарти діятимуть у 2018 році та на які показники вони вплинуть, читайте у сьогоднішній публікації.
 • Визначаємо оклади «обслуговуючим» робітникам з 1 січня 2018 року Як з 1 січня 2018 року визначити посадові оклади робітникам, які зайняті обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування і їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів згідно з наказом Мінпраці від 02.10.96 р. № 77?
 • «50 + 50»: надбавка за складність & доплата за суміщення Соцпрацівникові відділення соціальної допомоги вдома терцентру встановлена надбавка за складність, напруженість у роботі в розмірі 50 %. Чи можна цьому працівникові додатково встановити доплату за суміщення професій (за вакантною посадою) у розмірі 50 %? Чи не буде це порушенням законодавства?
 • «Наукова» надбавка працівникові НДІ Науково-дослідний інститут (НДІ) вищого навчального закладу IV рівня акредитації не включений у Державний реєстр наукових установ, яким надається підтримка держави. Чи можна встановити науковцеві такого НДІ надбавку за стаж наукової роботи?
 • Індексуємо зарплату в січні 2018 року На січневу індексацію впливає індекс інфляції за листопад 2017 рік. ін склав 100,9 %. Нагадаємо, що зарплату індексують у межах ПМПО (абз. 2 п. 4 Порядку № 1078). Тобто зарплата, що підлягає індексації, обмежена ПМПО. Частина зарплати, що перевищує ПМПО, індексації не підлягає. У січні 2018 року ПМПО складає 1762 грн. Тобто індексації підлягає зарплата тільки в розмірі 1762 грн. Суму, що перевищує цей обмежувач, не індексують. Яка ситуація з індексацією зарплати у січні 2018 року для працівників бюджетної сфери? Проаналізуємо найбільш поширені групи/категорії.
 • Відпустка на дітей: двох років «шматочки» — дві відпустки рядочком Працівниця має двох дітей і перебуває у відпустці для догляду за другою дитиною до 3 років (малюкові 2 роки). Старшій дитині 12 років. 07.12.2017 р. вона вийшла на роботу на умовах неповного робочого часу, не перериваючи відпустку для догляду. Ця працівниця хоче звільнитися в січні 2018 року за власним бажанням. При цьому вона бажає використати додаткову відпустку на дітей за 2017 і 2018 роки (по 10 днів, загальною кількістю 20 днів). Чи правомірні її вимоги?
 • Коефіцієнти для коригування зарплати при виході у відпустку у січні 2018 року (оклади за ЄТС)
Перейти до номеру
 • № 4/1
 • № 4
 • № 3
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить