Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про надання інформації та копій документів

Державна казначейська служба України
Бюджетна бухгалтерія Вересень, 2018/№ 33
Друк
Лист від 03.07.2018 р. № 16-08/29-10743 (витяг)

<…>

Державні та комунальні підприємства є суб’єктами господарювання, які мають самостійний баланс та рахунки в банківських установах та не мають рахунків, відкритих в органах Державної казначейської служби України (далі — органи Казначейства).

Порядок відкриття рахунків в установах банків, форми розрахунків та порядок їх здійснення визначаються законом про банки і банківську діяльність, іншими законами, а також нормативно-правовими актами Національного банку України.

В окремих випадках, якщо державні та комунальні підприємства уповноважені розпорядником бюджетних коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, та отримують на їх виконання кошти бюджету, то такі підприємства включаються в мережу, як одержувачі бюджетних коштів. Використання бюджетних коштів одержувачами бюджетних коштів здійснюється через рахунки, відкриті в органах Казначейства.

<…>

За умови проведення процедур закупівель за рахунок бюджетних коштів, за якими переможцями можуть бути, зокрема, державні (комунальні) підприємства, укладаються договори про закупівлю з дотриманням вимог Закону України «Про публічні закупівлі».

Казначейське обслуговування бюджетних коштів передбачає розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, а також інших клієнтів відповідно до законодавства.

Основними документами, які регламентують процедури відкриття рахунків державним або комунальним підприємствам, як одержувачам бюджетних коштів в органах Казначейства України, реєстрації бюджетних зобов’язань та проведення видатків, є:

Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 р. № 309, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20.03.2012 р. за № 419/20732;

Порядок казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2012 р. № 1407, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 17.01.2013 р. за № 130/22662;

Порядок казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 23.08.2012 р. № 938, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12.09.2012 р. за № 1569/21881.

Типовою інструкцією з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 р. № 55, визначено, що установа може засвідчувати копії лише тих документів, що створюються в ній, крім випадків створення паперових копій електронних документів, що надійшли до установи через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади, а також у випадках, передбачених пунктом 70.

Голова Т. Слюз

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі