Теми статей
Обрати теми

Щодо грошової винагороди педпрацівникам частинами протягом року, ставок вихователя для супроводу дітей в автобусі та посад вчителів у штатному розписі

Міністерство освіти і науки України
Лист від 20.03.2019 р. № 1/11-2850

<…>

1. Щодо виплати грошової винагороди педагогічним працівникам закладу частинами протягом року

Відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту» держава забезпечує виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків.

Порядок надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 р. № 898.

Відповідно до зазначеного Порядку щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків надається відповідно до положення, яке затверджується керівником навчального закладу чи методичної установи за погодженням з профспілковим комітетом і може включати в себе додаткові критерії, крім визначених у пункті 2 цього Порядку, з урахуванням специфіки навчального закладу чи методичної установи.

У Порядку надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам не зазначено, що така винагорода може виплачуватись частинами протягом року. Натомість, у положенні можуть бути визначені додаткові критерії оцінки діяльності педагогічного працівника, конкретний розмір винагороди, строки її виплати, а також можливість її виплачувати частинами протягом року.

2. Щодо кількості ставок вихователя для супроводу дітей за наявності у школі організованого підвезення учнів шкільним автобусом

Відповідно до Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 06.12.2010 р. № 1205, за наявності у закладах загальної середньої освіти організованого підвезення учнів шкільним автобусом для супроводу дітей вводиться додатково 0,5 штатної одиниці посади вихователя на один автобус (незалежно від кількості шкіл, що обслуговує автобус).

Додатково 0,5 штатної одиниці посади вихователя на кожний автобус повністю достатньо для забезпечення супроводу дітей вихователем зранку до закладу і після закінчення занять у закладі додому (обсяг роботи вихователя на 0,5 ставки — 15 годин на тиждень, 3 години на день при п’ятиденному робочому тижні).

Водночас у пункті 2 наказу Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 р. № 1205 зазначено, що керівникам закладів надається право у разі виробничої необхідності змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами для даного закладу, в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період.

Також відповідно до пункту 3 вищезазначеного наказу керівникам закладів надається право у разі виробничої необхідності за рахунок спеціального фонду вводити додаткові посади.

3. Щодо наявності посад вчителів у штатному розписі закладу загальної середньої освіти

Відповідно до Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 06.12.2010 р. № 1205 (із змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 01.02.2018 р. № 90), Типові штатні нормативи не встановлюють норми щодо визначення кількості вчителів у закладах загальної середньої освіти. Кількість ставок вчителів визначається, виходячи з кількості годин за навчальними планами, розробленими на основі Типової освітньої програми, з урахуванням інваріантної та варіативної складових, поділу класів на групи при вивченні окремих предметів, кількості годин, передбачених для індивідуального та групового навчання учнів, інших вимог законодавства щодо організації освітнього процесу, з урахуванням норми на ставку 18 навчальних годин на тиждень.

У штатних розписах закладів загальної середньої освіти зазначаються усі посади, які передбачені у закладі, у тому числі і вчителі. Кількість ставок вчителів зазначається окремим рядком, виходячи з норми на ставку 18 навчальних годин на тиждень, та відповідно до затвердженого тарифікаційного списку.

Заступник Міністра С. Даниленко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі