Якщо допомога з ФСС затримується

В обраному У обране
Друк
Савченко Олена, експерт з питань оплати праці
Бюджетна бухгалтерія Травень, 2019/№ 19
Останнім часом затримка з виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності з Фонду соціального страхування (ФСС), на жаль, стала звичайною практикою. Що робити в цьому випадку роботодавцеві? Чи треба йому виплачувати допомогу працівникові за рахунок своїх коштів? Як бути з ПДФО, ВЗ і ЄСВ? Адже граничних строків для їх сплати ніхто не скасовував! А що робити, якщо на час звільнення працівника допомога з Фонду так і не надійшла? Детальніше з цими запитаннями зараз і розберемося.

Про строки: сподіваємося та чекаємо

ФСС відведено 10 робочих днів після надходження від роботодавця-страхувальника Заяви-розрахунку на те, щоб її перевірити і перерахувати страхувальникові фінансування або надати обґрунтовану відмову в прийманні Заяви-розрахунку. Про це зазначено у п. 8 Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженому постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 р. № 12 (далі — Порядок № 12).

Виплатити допомогу роботодавець зобов’язаний після надходження коштів, зазначених у Заяві-розрахунку, на спецрахунок, але не пізніше ніж у строки, визначені в ч. 2 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV (далі — Закон про соцстрахування) (див. п. 9 Порядку № 12).

У свою чергу, роботодавець повинен виплатити лікарняні/декретні в найближчий після дня їх призначення строк, установлений для виплати зарплати (п. 1 ч. 2 ст. 32 Закону про соцстрахування).

Як бачите, усі норми сформульовані так, щоб працівник якнайшвидше отримав кошти.

Але як бути, якщо граничний строк їх виплати, визначений Законом про соцстрахування, настав, а фінансування немає? Чи треба роботодавцеві платити лікарняні/декретні зі своєї кишені?

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити