Доплати вчителю інформатики за завідування кабінетом та обслуговування техніки

Жиленко Катерина, економіст-аналітик, e.zhylenko @id.factor.ua
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2019/№ 38
В обраному У обране
Друк
Кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій закладу загальної середньої освіти обладнаний 12 комп’ютерами. За них відповідальний вчитель інформатики цього закладу. Чи встановлюється йому за це доплата?

У закладах загальної середньої освіти (далі — ЗСО), окрім загальних навчальних кабінетів, є також спеціальні. Серед них кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій. Він призначений для формування інформаційно-освітнього і культурного середовища, яке створюється з використанням апаратно-програмних засобів інформаційно-комунікаційних технологій та інших сучасних засобів навчання.

Згідно з Положенням про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженим наказом МОН від 20.07.2004 р. № 601, в закладах освіти серед інших кабінетів створюються також кабінети інформатики (п. 3.3 Положення). На вхідних дверях такого кабінету повинен бути відповідний напис на табличці з назвою «Кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання» (п. 6.1 цього Положення).

Наказом Міносвіти від 20.05.2004 р. № 407 затверджено Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів.

Аби підтримувати робочий стан навчальних кабінетів, призначаються їх завідувачі.

Згідно з п. 6.6 цього Положення завідувач кабінету призначається наказом директора закладу освіти з числа вчителів, які мають відповідну освіту і проводять заняття у цьому кабінеті.

До обов’язків завідувача кабінету входять:

• складання перспективного і річного плану роботи кабінету;

• забезпечення умов для проведення уроків і позаурочної роботи;

• систематичне поновлення та вдосконалення матеріальної бази кабінету, її поповнення традиційними та сучасними засобами навчання;

• складання і ведення тематичних картотек засобів навчання та навчального обладнання;

• проведення консультацій для вчителів щодо викладання предмета з використанням сучасних засобів навчання та пропаганди передового педагогічного досвіду вчителів;

• забезпечення дотримання в кабінеті правил поведінки, чистоти, порядку, правил безпечної експлуатації електротехнічного та іншого обладнання, дотримання правил протипожежної безпеки;

• систематичне ведення інвентарної книги із занесенням до неї відповідних змін про нові надходження, витрати й списання матеріальних цінностей;

• керування роботою лаборанта і контроль за нею, надання йому практичної допомоги, сприяння підвищенню його кваліфікації.

Звичайно, будь-яка відповідальність має додатково оплачуватись. Тому законодавство передбачає доплату за завідування навчальним кабінетом. Відповідна норма міститься в п. 41 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженій наказом МОН від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

Згідно з абз. 1 п. 41 Інструкції № 102 учителям та іншим працівникам загальноосвітніх навчальних закладів за завідування навчальними кабінетами провадиться додаткова оплата в розмірі 10 — 13 % посадового окладу (ставки заробітної плати).

Конкретний розмір доплат установлюється керівником навчального закладу за погодженням із профспілковим комітетом.

Крім того, відповідно до абз. 2 п. 41 Інструкції № 102 у школах, де створені кабінети обчислювальної техніки, вчителям та іншим працівникам, на яких покладено обслуговування цієї техніки, провадиться доплата у розмірі 5 — 10 % посадового окладу (ставки заробітної плати). Конкретний розмір доплати встановлюється керівником закладу за погодженням із профспілковим комітетом.

Важливо розуміти, що вчитель інформатики зазвичай не просто відповідальний за комп’ютери із кабінету інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання, а й призначений завідувачем цього кабінету відповідним наказом керівника ЗСО. Також частіше за все вчитель інформатики займається обслуговуванням комп’ютерної техніки. У такому разі він може розраховувати на дві доплати, наведені вище.

При цьому спостерігається невідповідність назв навчальних кабінетів для викладання курсу «Основи інформатики і обчислювальної техніки» у низці нормативно-правових актів: їх називають кабінетами обчислювальної техніки і кабінетами інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання. Чи впливає це на встановлення доплат вчителю інформатики?

У спільному листі МОН від 05.02.2009 р. № 1/9-82 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 06.02.2009 р. № 02-8/56 наведені роз’яснення щодо застосування п. 41 Інструкції № 102 при установленні доплат вчителям, викладачам, іншим працівникам, на яких покладено обслуговування електронно-обчислювальної техніки та завідування навчальними кабінетами, у яких здійснюється викладання курсу «Основи інформатики і обчислювальної техніки».

Також у цьому листі вказано: попри невідповідність назв навчальних кабінетів для викладання курсу «Основи інформатики і обчислювальної техніки» у низці нормативно-правових актів, доплата за обслуговування електронно-обчислювальної техніки і завідування кабінетами інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій, у яких оснащено навчальне середовище для викладання зазначеного шкільного курсу та організовано навчально-виховний процес, провадиться відповідно до п. 41 Інструкції № 102.

Отже, вчитель інформатики ЗСО має право одночасно отримувати доплати за завідування кабінетом інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій і за обслуговування електронно-обчислювальної техніки відповідно до абз. 1 і 2 п. 41 Інструкції № 102.

Розміри таких доплат обчислюють виходячи зі ставки заробітної плати вчителя відповідної кваліфікаційної категорії, встановленої за наслідками атестації, незалежно від обсягу тижневого навантаження, затвердженого при тарифікації.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд