Бездоганний лікарняний: перевіряємо правильність заповнення

В обраному У обране
Друк
Александрова Олеся, експерт з питань оплати праці
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2019/№ 38
Настала дощова осінь. Працівники масово понесли до відділу кадрів лікарняні листи. Але представники ФСС пильнують. Коштів для фінансування лікарняних бракує. Тому при перевірках вони буквально під лупою розглядають правильність оформлення листків непрацездатності. І якщо їм щось не сподобається, вони без докору «знімуть» лікарняні з усіма наслідками.

Частиною 1 ст. 31 Закону № 1105 установлено, що причиною відмови в оплаті періоду непрацездатності можуть слугувати помилки, допущені при заповненні листка непрацездатності. Власне, як уже було сказано, цією нормою представники ФСС користуються дуже активно. Тому є резон пройтися тими «місцями» ЛН, на яких часто «спотикаються» або щодо яких часто виникають сумніви.

Лицьовий бік бланка ЛН

«Первинний», «продовження». Інформація про те, що ЛН первинний, тобто виданий у зв’язку з настанням страхового випадку, або про те, що лікарняний лист є продовженням попереднього листа, зазначається лікарем шляхом підкреслення відповідного слова «первинний» або «продовження» на бланку листка непрацездатності. У разі «продовження» в першому ЛН у верхній частині бланка підкреслюється «первинний», а в нижній частині бланка в рядку «Видано новий листок непрацездатності (продовження) №…» ставиться номер наступного (другого) ЛН. У другому ЛН у верхній частині тоді вже підкреслюється «продовження листка №…» і зазначається номер першого ЛН.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити