Робота над помилками, або Як та скільки можна «креслити» в лікарняному листі

В обраному У обране
Друк
Александрова Олеся, експерт з питань оплати праці
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2019/№ 38
Листок непрацездатності, або, як ми звикли його називати, лікарняний лист, — багатофункціональний документ. По-перше, він — медичний, оскільки «доводить» тимчасову непрацездатність працівника (хвороба дитини, вагітність та пологи). По-друге, фінансовий, оскільки на його основі працівникові призначаються та виплачуються лікарняні. Тобто на питання правильного заповнення цього документа необхідно звертати максимальну увагу. Ну а якщо раптом помилка? Зрозуміло, що треба виправляти. Поговоримо про те, як і хто це повинен робити.

Без помилок ніяк. А у випадку з лікарняним — особливо! І все тому, що, перш ніж він «ляже на стіл» комісії із соціального страхування, цей документ повинен пройти через безліч рук. Так, спочатку його оформляють у лікувальній установі: лікар, потім за потреби — завідувач відділення, члени лікарсько-консультаційної комісії (далі —ЛКК), головний лікар, комісія МСЕК. Далі за місцем роботи «хворого» цей документ один за одним заповнюють: табельник, спеціаліст кадрової служби, представник комісії із соцстрахування (уповноважений), бухгалтер.

Людський чинник у цьому випадку виключити неможливо. Саме тому помилки в заповненні лікарняного листа, зауважимо, допускаються регулярно. І тут важливо не лише вчасно їх виявити і, без сумніву, виправити, а й простежити за тим, щоб саме виправлення було здійснено правильно. Як саме має бути оформлено виправлення лікарняного?

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити