Ця постанова набрала чинності 25.01.2020 р. («Урядовий кур’єр» від 25.01.2020 р. № 15) і застосовується з 1 січня 2020 року.
Постановою № 16 для цього року затверджено Схему посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів. Нагадаємо, що у 2019 році для встановлення розмірів посадових окладів посади держслужби було поділено на дев’ять груп оплати праці, а самі держоргани — за юрисдикцією на три рівні. У Схемі посадових окладів — 2020 у цьому аспекті відбулись певні зміни. Так, у 2020 році у з метою встановлення розмірів окладів посади держслужби поділено на 3 категорії (А, Б та В) та 8 підкатегорій (А1, А2, Б1, Б2, Б3, В1, В2 та В3), а держоргани поділені на 5 рівнів:
1) Апарат Верховної Ради України, Секретаріат Кабінету Міністрів України, Офіс Президента України, апарати (секретаріати) Ради національної безпеки і оборони України, Рахункової палати, Конституційного Суду України, Офісу Генерального прокурора, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення;
2) міністерства, центральні органи виконавчої влади із спеціальним статусом, який встановлений законом;
3) інші державні органи, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
4) держоргани, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва та Севастополя;
5) держоргани, юрисдикція яких поширюється на територію одного або декількох районів, районів у містах, містах обласного значення.
Крім того, у 2020 році при визначенні розмірів окладів держслужбовців вже не застосовуються коефіцієнти співвідношення до мінімального розміру посадового окладу. Тому у Схемі посадових окладів — 2020 встановлені «тверді» розміри окладів, і для більшості посад ці розміри виявляються меншими, ніж суми, розраховані за «старими» правилами.
Самі розміри окладів для посад держслужби у 2020 році зросли порівняно з показниками минулого року.
У свою чергу, мінімальний розмір посадового окладу складає 4204 грн., що повністю відповідає нормі ч. 3 ст. 51 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII.
Зазначимо, що ця норма говорить про те, що мінімальний розмір посадового окладу у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення, не може бути менше двох розмірів ПМПО.
При цьому у ч. 3 ст. 51 Закону про держслужбу не зазначено, що мінімальний оклад державного службовця прив’язаний до ПМПО з 1 січня поточного року.
Але у примітці 1 до Схеми посадових окладів — 2020 уточнено, що посадовий оклад на посаді держслужби підкатегорії В3 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, становить два розміри ПМПО, установленого законом на 1 січня 2020 року.
Отже, протягом усього 2020 року діє незмінний розмір мінімального окладу держслужбовця — 4204 грн. (2102 грн. х 2).
Детальніше про нові розміри окладів, а також про інші складові заробітної плати держслужбовців ми розповімо у наступному номері нашого журналу.