Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Дочекались: затверджено оклади для держслужбовців на 2020 рік

Бюджетна бухгалтерія Лютий, 2020/№ 5
Друк
Нарешті Уряд визначив розміри окладів для держслужбовців на 2020 рік. Мова йде про постанову КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15» від 15.01.2020 р. № 16.

Ця постанова набрала чинності 25.01.2020 р. («Урядовий кур’єр» від 25.01.2020 р. № 15) і застосовується з 1 січня 2020 року.

Постановою № 16 для цього року затверджено Схему посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів. Нагадаємо, що у 2019 році для встановлення розмірів посадових окладів посади держслужби було поділено на дев’ять груп оплати праці, а самі держоргани — за юрисдикцією на три рівні. У Схемі посадових окладів — 2020 у цьому аспекті відбулись певні зміни. Так, у 2020 році у з метою встановлення розмірів окладів посади держслужби поділено на 3 категорії (А, Б та В) та 8 підкатегорій (А1, А2, Б1, Б2, Б3, В1, В2 та В3), а держоргани поділені на 5 рівнів:

1) Апарат Верховної Ради України, Секретаріат Кабінету Міністрів України, Офіс Президента України, апарати (секретаріати) Ради національної безпеки і оборони України, Рахункової палати, Конституційного Суду України, Офісу Генерального прокурора, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення;

2) міністерства, центральні органи виконавчої влади із спеціальним статусом, який встановлений законом;

3) інші державні органи, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;

4) держоргани, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва та Севастополя;

5) держоргани, юрисдикція яких поширюється на територію одного або декількох районів, районів у містах, містах обласного значення.

Крім того, у 2020 році при визначенні розмірів окладів держслужбовців вже не застосовуються коефіцієнти співвідношення до мінімального розміру посадового окладу. Тому у Схемі посадових окладів — 2020 встановлені «тверді» розміри окладів, і для більшості посад ці розміри виявляються меншими, ніж суми, розраховані за «старими» правилами.

Самі розміри окладів для посад держслужби у 2020 році зросли порівняно з показниками минулого року.

У свою чергу, мінімальний розмір посадового окладу складає 4204 грн., що повністю відповідає нормі ч. 3 ст. 51 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII.

Зазначимо, що ця норма говорить про те, що мінімальний розмір посадового окладу у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення, не може бути менше двох розмірів ПМПО.

При цьому у ч. 3 ст. 51 Закону про держслужбу не зазначено, що мінімальний оклад державного службовця прив’язаний до ПМПО з 1 січня поточного року.

Але у примітці 1 до Схеми посадових окладів — 2020 уточнено, що посадовий оклад на посаді держслужби підкатегорії В3 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, становить два розміри ПМПО, установленого законом на 1 січня 2020 року.

Отже, протягом усього 2020 року діє незмінний розмір мінімального окладу держслужбовця — 4204 грн. (2102 грн. х 2).

Детальніше про нові розміри окладів, а також про інші складові заробітної плати держслужбовців ми розповімо у наступному номері нашого журналу.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі