Новий Закон про оренду: починаємо знайомство

Матвєєва Вікторія, економіст-аналітик
Бюджетна бухгалтерія Лютий, 2020/№ 5
В обраному У обране
Друк
1 лютого 2020 року для орендних операцій з державним та комунальним майном настав день «Ч». І пов’язано це із введенням в дію нового Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 р. № 157-IX. До яких змін необхідно готуватись установам? Без перевершення можна відповісти: до багатьох. Насамперед запроваджено суттєві зміни у правилах передачі в оренду державного та комунального майна, а саме закріплено на законодавчому рівні принципово новий механізм передачі майна в оренду через електронну торгову систему, проведення електронних аукціонів тощо. Як наразі працювати бюджетним установам з новими орендарями? Що робіти з раніше укладеними договорами оренди? Про це та й не тільки ви дізнаєтесь з цього матеріалу.

Багато років бюджетні установи, які передавали в оренду державне або комунальне майно, працювали згідно із Законом № 2269. Але сьогодні цей Закон вже не відповідає вимогам сучасності, оскільки процедура передачі державного та комунального майна в оренду надто ускладнена, непрозора та затягнена. Як наслідок, державний та місцеві бюджети недоотримують доходи від оренди державного та комунального майна.

Тому цілком логічним було для вирішення зазначених проблем адаптувати чинне законодавство, яке регулює питання оренди державного та комунального майна, а насамперед Закон № 2269, до вимог сучасного ринку. Саме з цією метою було прийнято Закон № 157, який суттєво змінив процедуру передачі державного і комунального майна в оренду. Тож перш ніж перейти до детального аналізу положень Закону № 157, зазначимо його ключові завдання та новації:

• суттєво удосконалює, спрощує і прискорює процедуру оренди державного і комунального майна;

• встановлює прозорий та відкритий процес передачі в оренду державного та комунального майна, залучення широкого кола інвесторів до орендних операцій;

• загалом спрощує процедуру передачі в оренду об’єктів державної та комунальної власності;

• впроваджує передачу права оренди державного та комунального майна через електронну торгову систему, що дозволить державі та громадам отримувати більше коштів завдяки прозорій конкуренції серед потенційних орендарів;

• вибір орендаря буде відбуватися через відкритий конкурс на електронному аукціоні, де основним критерієм вибору переможця буде запропонована висока ціна;

• усі договори оренди будуть оприлюднюватись в електронній торговій системі. Отже, в одному місці всі зможуть побачити, хто і на яких умовах орендує майно громад.

В результаті, з 1 лютого 2020 року всі орендні операції з державним та комунальним майном мають бути переведені на електронні рейки. Як працювати установам в таких умовах? Що роботи з діючими договорами оренди та за якими правилами укладати нові договори? Про все це розповімо вам далі.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд