Часткова ліквідація комп’ютерного комплексу: коли проводити та як оформляти

Крот Юлія, економіст-аналітик
Бюджетна бухгалтерія Лютий, 2020/№ 6
В обраному У обране
Друк
На балансі нашого закладу обліковується комп’ютерний комплекс (на субрахунку 1014 «Машини та обладнання»). Його первісна вартість становить 4560,00 грн. При цьому сума нарахованого зносу на цей об’єкт дорівнює 100 % його первісної вартості. У грудні 2019 року було придбано новий системний блок вартістю 7600,00 грн. Наразі ми плануємо провести часткову ліквідацію комп’ютерного комплексу із заміною системного блока на новий. Тобто новий системний блок буде встановлено на вищезгаданий комп’ютерний комплекс.
З огляду на це, виникло відразу кілька запитань стосовно порядку проведення часткової ліквідації комп’ютерного комплексу:
1. Чи обов’язково отримувати висновок сервісного центру та дозвіл вищої за рівнем установи для часткової ліквідації комп’ютерного комплексу?
2. Як правильно визначити вартість старого системного блока?
3. Чи потрібно проводити збільшення первісної вартості комп’ютерного комплексу у зв’язку зі встановленням нового системного блока?

Спочатку пригадаємо декілька важливих моментів щодо порядку списання необоротних активів. Так, підставою для списання об’єкта основних засобів (далі — ОЗ) з балансу установи є невідповідність критеріям визнання активом. Це випливає з норм пп. 1 та 3 розд. VI НП(С)БО 121.

Вибуття ОЗ здійснюється у порядку, визначеному законодавством. Зокрема, механізм списання об’єктів державної власності, у тому числі об’єктів незавершеного будівництва (незавершених капітальних інвестицій в необоротні матеріальні активи), основних засобів та інших необоротних матеріальних активів, визначено Порядком № 1314.

Проте у випадку списання об’єктів комунальної власності передусім слід керуватися нормами документів, затверджених на місцевому рівні. Адже саме органи місцевого самоврядування здійснюють від імені та в інтересах територіальних громад правоможності щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами права комунальної власності. Це закріплено у ч. 5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР. Водночас практика свідчить, що при розробленні таких положень за основу беруть норми саме Порядку № 1314.

Зауважимо, що списанню підлягає майно, яке (п. 4 Порядку № 1314):

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд