Матдопомога від сільради: чи потрібно оподатковувати?

Жиленко Катерина, економіст-аналітик, e.zhylenko @id.factor.ua
Бюджетна бухгалтерія Березень, 2020/№ 11
В обраному У обране
Друк
Згідно з програмами соціального захисту населення сільська рада надає жителям села матеріальну допомогу на різні цілі, зокрема на лікування, поховання, родичам загиблих та поранених під час виконання завдань у рамках операції Об’єднаних сил, багатодітним сім’ям. Чи оподатковується така допомога ПДФО, ВЗ та ЄСВ? Як відобразити її у звітності?

Місцева влада може підтримувати жителів свого міста, села, селища. На законодавчому рівні це врегульовано Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР (далі — Закон № 280).

Згідно з п. 22 ст. 26 цього Закону до виняткової компетенції сільської, селищної, міської ради належить, зокрема, затвердження програми соціально-економічного і культурного розвитку відповідної адміністративно-територіальної одиниці, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд