Теми статей
Обрати теми

20-ОПП: свіжі роз’яснення від податківців

Матвєєва Вікторія, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Нещодавно податківці висловили свою позицію щодо подання ф. № 20-ОПП при зміні назви району (громади). Також вони нагадали про відповідальність за неподання такого повідомлення. Розглянемо, що ж цікавого в цих роз’ясненнях.

Чи необхідно подавати ф. № 20-ОПП, якщо внаслідок зміни адміністративного устрою змінюється адміністративна одиниця, де знаходиться об’єкт оподаткування платника податків?

Торік відбулася адміністративно-територіальна реформа1, внаслідок чого утворилися нові райони і територіальні громади.

1 Постанова ВР «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 р. № 807-ІХ.

Зокрема, адмінреформа вплинула й на відомості про об’єкти оподаткування, які потрапляють до Єдиного банку даних через ф. № 20-ОПП. Адже в ньому зазначається інформація про адміністративну одиницю відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування.

Свою позицію з цього приводу податківці висловили у роз’ясненні2. Так, якщо змінилась адміністративно-територіальна одиниця, на території якої знаходиться об’єкт оподаткування, ф. № 20-ОПП слід подати із ознакою «3» (зміна відомостей).

2 ІПК ДПС від 30.04.2021 р. № 1799/ІПК/99-00-12-01-02-06.

І не забудьте зазначити у графах 6 та 7 код та назва населеного пункту — адміністративного центру новоствореної територіальної громади згідно з КОАТУУ.

Отже, податківці хочуть бачити у ф. № 20-ОПП код КОАТУУ адмінцентру територіальної громади, до якої наразі увійшов той населений пункт, де фактично розташований об’єкт оподаткування.

В які строки подавати ф. № 20-ОПП? Яка передбачена відповідальність за неподання такого повідомлення?

Думкою з цього приводу поділились податківці на своєму вебсайті3. Насамперед вони нагадали, що у ф. № 20-ОПП платник відображає інформацію як про власні, так і про орендовані майнові об’єкти. Строки подання ф. № 20-ОПП незмінні:

3 cvp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/474793.html

• протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкта оподаткування;

• протягом 10 робочих днів після змін (у разі зміни типу об’єкта, його місцезнаходження, найменування, стану чи його вибуття);

• протягом 10 робочих днів після реєстрації платника.

Увага: відлік таких строків починають з дати оформлення відповідних документів. Наприклад, дати оформлення договору купівлі-продажу, дати держреєстрації договору оренди.

Також податківці підкреслили: ф. № 20-ОПП — це не декларація та не визначає узгоджене податкове зобов’язання. Отже, неподання ф. 20-ОПП не призведе до штрафних санкцій за несплату податків. Однак якщо взагалі не подати ф. 20-ОПП (або включити до неї не всі об’єкти), це буде порушенням обов’язку щодо подання інформації про реєстрацію змін місцезнаходження, внесення змін до облікових даних (п. 117.1 ПКУ).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі