Теми статей
Обрати теми

Е-декларація «перед звільненням»: якщо вихідна допомога спізнилась

Жиленко Катерина, експерт з оплати праці та трудового законодавства
Посадова особа місцевого самоврядування звільнилась 26.02.2021 р. (останній день виконання повноважень). Вихідну допомогу нарахували 26.02.2021 р., а виплатили 01.03.2021 р. Чи відображати її в декларації «перед звільненням»?

Ні, вихідну допомогу, нараховану, але не виплачену у звітному періоді, зазначати у декларації «перед звільненням» не потрібно. Вона потрапить до декларації «після звільнення». Такий висновок випливає із роз’яснень НАЗК від 03.02.2021 р. № 11.

1 Роз’яснення Національного агентства із запобігання корупції «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані)» від 03.02.2021 р. № 1.

Зауважимо: оновлені відповіді на майже 200 запитань про заповнення декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, можна знайти у розділі «Декларування» Бази знань НАЗК за посиланням wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya.

Нагадаємо особливості подання декларації «перед звільненням». Її потрібно подати не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а» та «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 17002.

2 Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII.

Така декларація охоплює період, який не було охоплено раніше поданими е-деклараціями. Вона містить інформацію станом на останній день такого періоду — день припинення відповідної діяльності.

УВАГА!

Відлік 20-денного строку для подання декларації «перед звільненням» починається із дня, наступного за днем припинення діяльності.

Відомості про нараховану, але не виплачену у звітному періоді зарплату (інші платежі) слід навести у декларації наступного звітного періоду (в якому вона була фактично виплачена).

Що стосується ситуації, розглянутої у запитанні, то тут фахівці НАЗК рекомендують подавати 2 декларації: «щорічну» та «перед звільненням».

Спочатку потрібно подати «щорічну» декларацію за 2020 рік.

А потім — декларацію «перед звільненням» за період з 01.01.2021 р. до 26.02.2021 р. включно.

А як же вихідна допомога?

Не хвилюйтеся, вона не загубиться. Адже потрапить до декларації «після звільнення» (абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону № 1700).

Цю декларацію потрібно подати у строк з 1 січня до 1 квітня 2022 року (року, наступного за роком звільнення). Вона охопить весь 2021 рік (з 1 січня до 31 грудня включно).

До речі, про розрахунок вихідної допомоги на прикладах ви можете прочитати у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2020, № 43, с. 19.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі