Теми статей
Обрати теми

Договір уклали, а про план закупівель забули: які наслідки

Матвєєва Вікторія, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Було укладено договір на суму 6500 грн. Але уповноважена особа не включила інформацію про предмет закупівлі до річного плану. Як у цьому випадку діяти замовнику? Які наслідки матиме така ситуація?

Тут йдеться про допорогові закупівлі (очікувана вартість товарів, робіт та послуг не перевищує 50 тис. грн). При цьому вимоги Закону № 9221 поширюються на такі закупівлі лише частково. Тому вони здебільшого лишаються поза увагою замовників.

1 Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII.

Далі пояснимо, яких помилок припустилась уповноважена особа в цьому випадку. Насамперед замовник проігнорував одне з основних правил проведення будь-якої закупівлі. Останні закріплено в ст. 4 Закону № 922. Так, планувати закупівлі слід виходячи з фактичної потреби у закупівлі відповідних товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі потрібно включити до річного плану закупівель. Причому до плану мають потрапити всі без винятку закупівлі, починаючи від 1 грн.

Отже, планування обсягів і джерел видатків, підготовка до проведення закупівель, складання річного плану та внесення змін до нього — це все необхідні передумови здійснення закупівель. Тобто зазначені дії замовника обов’язково повинні передувати безпосередньому проведенню закупівель.

Однак у результаті помилки уповноваженої особи інформація про заплановану закупівлю не потрапила до річного плану закупівель. Як наслідок — цю інформацію не було оприлюднено через ЕСЗ2 .

2 ЕСЗ — електронна система закупівель.

То як бути у такому разі? При допорогових закупівлях порядок дій замовника має бути таким:

1. Включаємо закупівлю до річного плану. Оприлюднюємо таку інформацію в ЕСЗ протягом п’яти робочих днів із дня затвердження річного плану та змін до нього (ст. 4 Закону № 922).

2. Укладаємо договір закупівлі. Закон № 922 не вимагає обов’язково оприлюднювати такий договір в ЕСЗ. Тому замовник може розмістити його в електронній системі за власним бажанням.

3. Формуємо та оприлюднюємо звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ. Зробити це необхідно протягом трьох робочих днів із дня укладення договору (ст. 10 Закону № 922).

4. Реєструємо договір у Казначействі, подаємо Реєстр бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів. Граничний строк реєстрації договору у Казначействі — 7 робочих днів із дати його укладання.

Але як бути, якщо цю процедуру не було виконано, а договір укладено? У цьому випадку замовник усе одно повинен унести зміни до річного плану закупівель. А тепер найцікавіше. Про наслідки, які має така ситуація для замовника.

Формально у переліку правопорушень, зазначених у ст. 44 Закону № 922, відсутнє таке порушення, як неоприлюднення інформації про допорогові закупівлі. Але розслаблятися не варто. Адже в ст. 16412 КУпАП серед правопорушень зазначено неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі. Поготів, штраф за таке порушення серйозний — 17 тис. грн.

Також майте на увазі: оприлюднення інформації про всі закупівлі в ЕСЗ — під пильним контролем фахівців Держаудитслужби.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі