Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Міжнародна фіндопомога: показуємо в обліку

Матвєєва Вікторія, експерт журналу "Бюджетна бухгалтерія"
Бюджетна бухгалтерія Квітень, 2022/№ 15
Друк
Бюджетні установи не щодня отримують міжнародну фінансову допомогу в іноземній валюті. Звідси й велика кількість запитань. Тож розберемося, як правильно відобразити в бухобліку надходження та подальші операції з міжнародною фінансовою допомогою на валютному рахунку.

Надходження валюти

Загальні правила відображення в бухгалтерському обліку операцій з іноземною валютою визначено НП(С)БО 130*. При цьому є три ключові моменти, про які має пам’ятати бухгалтер.

* Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 130 «Вплив змін валютних курсів», затверджене наказом Мінфіну від 11.08.2011 № 1022.

1. Операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаємо у валюті звітності — у національній валюті шляхом перерахунку суми іноземної валюти із застосуванням валютного курсу. Вказівку на це містить п. 1 розд. ІІ НП(С)БО 130.

2. Перерахунок іноземної валюти в національну проводимо за курсом НБУ на дату здійснення операції. Інформацію про офіційний курс гривні щодо іноземних валют НБУ розміщує щодня на своєму сайті.

3. У бухгалтерському обліку зараховану іноземну валюту відображаємо на субрахунку 2311. Такі кошти вважаються монетарними активами. Тому суму міжнародної фінансової допомоги варто перераховувати у гривні за курсом НБУ на дату зарахування коштів до складу активів (на дату отримання допомоги).

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі