Теми статей
Обрати теми

Затверджуємо ліміти використання ПММ

Станкус Тетяна, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Сільська рада рішенням сесії передала автомобіль відділу культури. Хто має затверджувати ліміт використання пально-мастильних матеріалів (далі — ПММ): сільська рада своїм рішенням чи відділ культури може самостійно зробити наказ?

Навіщо потрібні ліміти використання ПММ?

Передусім нагадаємо: розпорядники бюджетних коштів під час складання проєктів кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду, зведення показників спеціального фонду кошторису, планів використання бюджетних коштів та помісячних планів використання бюджетних коштів забезпечують дотримання, зокрема, норм, цін, лімітів, а також інших показників відповідно до законодавства. Це передбачено п. 12 Порядку № 228*.

* Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджені постановою КМУ від 28.02.2002 № 228.

Ліміти використання ПММ потрібно встановлювати щорічно. Адже обслуговування легковими автомобілями посадових осіб установ та організацій, які повністю утримуються за рахунок державного чи місцевих бюджетів, має здійснюватися в межах установлених лімітів та асигнувань, передбачених в їх кошторисах. Цього вимагає п. 1 постанови № 848**.

** Постанова КМУ «Про впорядкування використання легкових автомобілів бюджетними установами та організаціями» від 04.06.2003 № 848.

Тож ліміти використання ПММ мають бути встановлені ще до затвердження кошторису і, відповідно, враховані при його затвердженні.

Як розрахувати ліміти?

Порядок розрахунку лімітів споживання ПММ на законодавчому рівні не затверджено. Але логічно припустити, що для проведення визначення ліміту необхідно проаналізувати загальний пробіг службового автомобіля. При цьому чим більший період візьмете для розрахунку, тим точніший результат отримаєте.

Маючи середнє значення загального пробігу та враховуючи норму споживання пального автомобілем, нескладно розрахувати кількість необхідного пального в натуральних показниках.

Потім, помноживши отриманий результат на ціну пального за 1 л, отримаємо загальну суму асигнувань, необхідних для роботи автомобіля.

Норми витрат палива

Як ми вже зазначили, для встановлення ліміту використання ПММ необхідно знати норми витрат палива.

Із метою забезпечення дотримання єдиного підходу до списання ПММ Мінтранс затвердив норми витрат ПММ наказом № 43***. Ці норми призначені саме для планування потреб установ у ПММ і контролю за їх витратами, ведення звітності, запровадження режиму економії та раціонального використання нафтопродуктів. На цьому наполягають і контролюючі органи (див. лист Держаудитслужби від 19.09.2017 № 18-16/204).

*** Наказ «Про затвердження норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті» від 10.02.98 № 43.

Але не забудьте зафіксувати застосування норм, визначених наказом № 43, у положенні (наказі) про облікову політику.

Хто затверджує ліміти споживання ПММ?

Вважаємо, що зробити розрахунок ліміту споживання ПММ установа, яка буде безпосередньо використовувати авто, має самостійно. У випадку нашого читача — це відділ культури.

А ось затвердити ліміт споживання має головний розпорядник бюджетних коштів, який затверджує і кошторис установи.

Кошториси бюджетних установ, що утримуються за рахунок місцевих бюджетів, затверджують міські, сільські, селищні голови відповідних територіальних громад або керівники відповідних виконавчих органів місцевих рад. На користь цього свідчить п. 71 Порядку № 228.

Спираючись на ст. 32 Закону № 280****, найімовірніше, для відділу культури головним розпорядником бюджетних коштів буде виконком сільської ради.

**** Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 № 280/97-ВР.

Але в кожному конкретному випадку слід виходити із затвердженої структури та мережі в конкретній громаді.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі