Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Зібрали комп власними силами: що в обліку?

Матвєєва Вікторія, експерт журналу "Бюджетна бухгалтерія"
Бюджетна бухгалтерія Лютий, 2023/№ 8
Друк
Бюджетна установа зібрала (виготовила) власними силами системний блок для комп’ютера. Для цьому було використано запчастини, придбані за рахунок спецфонду, та комплектуючі, які залишились після списання іншого комп’ютера. Як показати в обліку такі операції?

Процес формування собівартості активів, створених (виготовлених) власними силами, має особливі правила, які розглянемо детальніше.

Правило 1. Формуємо первісну вартість створених активів

Первісною вартістю необоротних активів, виготовлених власними силами, є собівартість їх виробництва (виготовлення). пряму вказівку на це містить п. 4 розд. ІІ НП(С)БО 121*. При цьому собівартість виробництва (створення) активу складається з витрат, понесених на його виготовлення (створення), з урахуванням витрат, передбачених п. 5 розд. ІІ цього Стандарту.

* Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202.

Які саме витрати слід вважати пов’язаними з виготовленням (створенням) комп’ютера власними силами? Ані НП(С)БО 121, ані Методрекомендації з обліку ОЗ* не містять переліку витрат, які слід включати до собівартості виготовлених основних засобів (далі — ОЗ) або інших необоротних матеріальних активів (далі — ІНМА). Тому вважаємо, що до собівартості виготовленого власними силами об’єкта необоротних активів доцільно включати передусім прямі витрати. Тобто ті, які безпосередньо пов’язані з процесом виготовлення певного об’єкта.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі