Теми статей
Обрати теми

Застосування КЕКВ: зміни під ялинку

Станкус Тетяна, експерт журналу "Бюджетна бухгалтерія"
Бюджетна бухгалтерія Січень, 2023/№ 2
Друк
Мінфін досить довго готував ці зміни, і нарешті маємо остаточний варіант оновлень. Йдеться про зміни до Інструкції № 333*, внесені наказом № 400**. Сказати, що ці зміни якісь грандіозні, не можемо, але дещо цікаве все-таки є. Тож пропонуємо разом розглянути, що саме підготував для нас Мінфін.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

** Наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та внесення змін до Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету» від 30.11.2022 № 400.

Видатки на створення матрезерву

Створення матрезервів є нагальним питанням під час дії воєнного стану. Плануєте створити матрезерв? Тоді ця інформація саме для вас.

Питання створення матрезервів ми розглядали у матеріалі «Створення матеріального резерву: застосовуємо КПКВК та КЕКВ правильно» // «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 32.

Нагадаємо: якщо орган місцевого самоврядування має власні можливості для придбання та зберігання матрезерву, в такому разі слід застосовувати КЕКВ відповідно до виду матеріалів. Наприклад, придбання пально-мастильних матеріалів слід здійснювати за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар», продуктів харчування — за КЕКВ 2230 «Продукти харчування» тощо.

І от нарешті нещодавно внесеними змінами Мінфін повністю підтвердив нашу думку.

Так, видатки, пов’язані зі створенням або поповненням матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, здійснюються за відповідними КЕКВ бюджету залежно від економічної суті платежу. Про це свідчить оновлений п. 1.7 Інструкції № 333.

Щодо матрезервів державного значення, то видатки на закупівлю товарів для створення стратегічних та надзвичайних запасів, запасів зерна та інших товарів, які мають особливо важливе значення для країни, зокрема державні фонди дорогоцінних металів та каміння, а також державний матрезерв, слід здійснювати за КЕКВ 3150 «Створення державних запасів і резервів». Таким є припис п.п. 3.1.5 Інструкції № 333.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі