Теми статей
Обрати теми

Придбали матеріали для ремонту: як передати підряднику?

Матвєєва Вікторія, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Бюджетна бухгалтерія Травень, 2023/№ 20
Друк
Установа закупила будівельні матеріали для проведення ремонту будівлі. Ремонтні роботи виконуватиме підрядна організація. Як оформити передачу будматеріалів підряднику? Як показати ці операції в бухобліку установи?

Укладаємо договір підряду

За загальним правилом підрядник зобов’язаний виконати роботу, визначену договором підряду, зі свого матеріалу і своїми засобами, якщо інше не встановлене договором (ст. 839 ЦКУ*). Якщо ж роботи буде виконано з матеріалів замовника, потрібно обов’язково обумовити цей момент у договорі. До речі, можливість виконувати роботи з використанням матеріалів замовника прямо передбачено ст. 840 ЦКУ.

* Цивільний кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV.

Таким чином, у разі виконання ремонтних робіт з матеріалу замовника (повністю або частково), у договорі підряду необхідно прописати:

— по-перше, норми витрат матеріалу, строки повернення його залишку та основних відходів;

— по-друге, обов’язок підрядника надати замовникові звіт про використання матеріалу та повернути його залишок. Доцільно додатково визначити форму, порядок та строки звітування;

— по-третє, відповідальність підрядника за невиконання або неналежне виконання робіт, у т. ч. спричинене недоліками матеріалу, наданого замовником, якщо не доведе, що ці недоліки не могли бути ним виявлені при належному прийманні матеріалу.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі