Теми статей
Обрати теми

Установлення пожежної сигналізації: який КПКВК та КЕКВ застосувати?

Станкус Тетяна, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
У будинку культури необхідно встановити пожежну сигналізацію. Вартість проєктно-кошторисної документації становить 30 тис. грн, а вартість протипожежної системи — 800 тис. грн. За яким КПКВК та КЕКВ слід запланувати та здійснити такі видатки?

В яку чергу провести видатки?

Уже традиційно в період дії воєнного стану насамперед варто з’ясувати, у яку чергу можливо провести заплановані видатки. При цьому у пригоді стане Порядок № 590*.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Першочерговими незмінно залишаються видатки на національну безпеку і оборону. Більшість же видатків здійснюються у другу чергу. Перелік таких видатків наведено у п. 19 Порядку № 590.

Так, видатки на оплату послуг із монтажу, установлення та ремонту пожежної сигналізації можна провести у другу чергу.

ВАЖЛИВО!

За новими правилами видатки другої черги можна проводити як за кошти загального, так і спеціального фонду

Докладно про це ми розповідали у матеріалі «Оновлений Порядок № 590: вивчаємо разом» // «Бюджетна бухгалтерія», 2024, № 10.

А от видатки безпосередньо на розроблення проєктно-кошторисної документації для системи протипожежного захисту п. 19 Порядку № 590 не передбачені як такі, що можуть здійснюватися у другу чергу. Тож відповідно вони є третьочерговими.

Також нагадаємо: будь-які видатки можна проводити під час реалізації проєктів, виконання програм допомоги, які підтримуються ЄС, урядами іноземних держав, іноземними фінансовими та донорськими установами і міжнародними фінансовими організаціями, в т. ч. на умовах співфінансування.

За яким КПКВК?

У питаннях обрання КПКВК керуємося наказом № 793*.

* Наказ Мінфіну «Про затвердження складових Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету» від 20.09.2017 № 793.

Будинки культури мають застосовувати КПКВК 4060 «Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів».

Тож і видатки на встановлення пожежної сигналізації в будинку культури відповідно слід провести за цим КПКВК.

За яким КЕКВ?

Традиційно у питаннях обрання КЕКВ виходимо з економічної суті платежу. При цьому керуємося Інструкцією № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Обрання КЕКВ для планування та здійснення витрат у цьому разі напряму залежатиме від подальшого відображення в обліку операцій з установлення пожежної сигналізації.

Так, якщо пожежна сигналізація розглядатиметься як окремий об’єкт основних засобів, то витрати на створення такого об’єкта слід планувати і проводити за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» (п.п. 3.1.1 Інструкції № 333).

При цьому якщо всі видатки здійснюватимуться за одним договором одним підрядником, то і вартість обладнання, і витрати на доставку, монтаж, налагодження тощо слід планувати і здійснювати саме за КЕКВ 3110.

У разі ж якщо ви плануєте придбати обладнання окремо, а встановлювати його окремо (за окремим договором), тоді видатки на установлення слід планувати та здійснювати за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (абз. 5 п. 1 п.п. 2.2.4 Інструкції № 333).

Інша справа, якщо встановлення пожежної сигналізації розглядається як поліпшення будівлі. У такому разі видатки на встановлення пожежної сигналізації необхідно здійснювати за КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів» (п. 8 п.п. 3.1.3.2 Інструкції № 333).

Щодо виготовлення проєктної документації, то вона цілком може входить до загальної вартості робіт з установлення пожежної сигналізації. Тож якщо проєктно-кошторисна документація розробляється за тим же договором, що і встановлення пожежної сигналізації, тоді видатки слід проводити за КЕКВ 3110 або 3132 відповідно.

Якщо ж розроблення проєктної документації на систему протипожежного захисту виконує окремий підрядник за окремим договором, тоді такі видатки слід планувати і проводити за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».

Висновки

  • Видатки на оплату послуг із монтажу, установки та ремонту пожежної сигналізації можна провести у другу чергу, а видатки на розроблення проєктно-кошторисної документації у третю чергу.
  • Для встановлення протипожежної сигналізації у будинку культури застосовуйте КПКВК 4060.
  • Обрання КЕКВ напряму залежатиме від подальшого відображення в бухобліку операцій з установлення пожежної сигналізації.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі