Теми статей
Обрати теми

Археологічні дослідження: за яким КЕКВ та КПКВК проводити?

Станкус Тетяна, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
У громаді заплановано проведення археологічних досліджень із наданням науково-експертного висновку для подальшого отримання технічної документації на земельних ділянках. Зокрема, необхідно з’ясувати, чи належить будівля, розташована на цій земельній ділянці, до об’єктів культурної спадщини. За яким КЕКВ та КПКВК оплачувати такі дослідження?

В яку чергу?

У період дії воєнного стану насамперед слід з’ясувати, в яку чергу можливо провести заплановані видатки. Черговість видатків у цей період визначена Порядком № 590*.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Першочерговими незмінно лишаються видатки на національну безпеку та оборону. Натомість переважна більшість видатків бюджетних установ здійснюється у другу чергу. І перелік цих видатків наведено у п. 19 Порядку № 590.

Щодо видатків на проведення археологічних досліджень, то серед видатків другої черги такі видатки не зазначені. Тож наразі провести їх можливо лише у третю чергу.

У другу чергу можна проводити лише видатки на інвентаризацію та нормативну грошову оцінку земель.

Утім, як відомо, будь-які видатки можна провести під час реалізації проєктів, виконання програм допомоги за підтримки ЄС, урядів іноземних держав, іноземних фінансових та донорських установ і міжнародних фінорганізацій, у т. ч. на умовах співфінансування.

Такі видатки можна здійснювати як за кошти загального, так і спеціального фонду.

За яким КЕКВ?

Під час обрання КЕКВ слід виходити з економічної суті платежу і керуватися Інструкцією № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

В описаному у запитанні випадку доцільно застосовувати КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (п.п. 10 п. 2.2.4 Інструкції № 333).

А якщо такі видатки планується проводити в рамках державних (регіональних) програм, у такому разі доцільно використовувати КЕКВ 2281 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм» (пп. 3 та 4 п.п. 2.2.8.1 Інструкції № 333).

За яким КПКВК?

У питанні обрання КПКВК слід керуватися наказом № 793*.

* Наказ Мінфіну «Про затвердження складових Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету» від 20.09.2017 № 793.

Так, якщо йдеться про проведення археологічних досліджень з метою з’ясування приналежності будівлі, розташованої на земельній ділянці, до об’єктів культурної спадщини, то вважаємо за доцільне застосувати КПКВК 7340 «Проектування, реставрація та охорона пам’яток архітектури».

ЦІННА ПОРАДА!

Якщо основна ціль — це подальше отримання документації на земельну ділянку та внесення даних до геокадастру, тоді застосовуйте КПКВК 7350 «Розроблення схем планування та забудови територій (містобудівної документації)»

Таким чином, обрання конкретного КПКВК залежить від цілі проведення археологічних досліджень.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі