Що таке витік води?
Спершу пропонуємо розібрати, що взагалі таке витік води. І для цього звернемося до Правил № 30*.
Витоки з внутрішньої водопровідної мережі споживача (після водолічильника або після місця, де він повинен бути встановлений) — це усі види постійного витікання води через водорозбірну, змішувальну та наповнювальну арматуру з причини її несправності або неправильного регулювання, а також витоки з внутрішніх трубопроводів у зв’язку з їх негерметичністю.
При цьому величину витоків води у житлових і громадських будинках визначають за Методикою розроблення технологічних нормативів використання питної води при наданні послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (п.п. 10.4.4 Правил № 30). Ця Методика затверджена наказом № 126*.
Вочевидь, саме таке порушення було встановлено у випадку читача і кількість втраченої води було розраховано за вищезгаданою Методикою.
Який КЕКВ застосувати?
У питаннях обрання КЕКВ традиційно виходимо з економічної суті платежу і керуємося нормами Інструкції № 333*.
За своєю суттю це плата за воду. Інша справа, що бюджетна установа цю воду не використала у своїй діяльності.
Попри це, вважаємо за необхідне проводити такі видатки саме за КЕКВ 2272 «Оплата водопостачання та водовідведення».
Де взяти кошти?
Звісно, такі видатки не були та й не могли бути заплановані заздалегідь.
УВАГА!
Під час визначення обсягів видатків бюджету та/або надання кредитів з бюджету розпорядників нижчого рівня головні розпорядники повинні враховувати об’єктивну потребу в коштах кожної установи
Це випливає з норм п. 20 Порядку № 228*.
При цьому об’єктивну потребу визначають виходячи з основних виробничих показників і контингентів, установлених для установ (кількість класів, учнів у школах, ліжок у лікарнях, дітей у дошкільних закладах тощо), обсягу виконуваної роботи, штатної чисельності, необхідності здійснення видатків на охорону праці, погашення дебіторської і кредиторської заборгованості та реалізації окремих програм і намічених заходів зі скорочення витрат у плановому бюджетному періоді.
Тож постає запитання: де взяти кошти на зазначені у запитанні видатки?
Передусім необхідно встановити особу, винну у такому витоку. Такою особою може бути працівник, відповідальний за контроль використання води, за прилади обліку, стан водопровідної системи, подання звітів до водопостачальника тощо.
Таку особу має визначити керівник установи, виходячи з його посадових обов’язків. При цьому необхідно отримати від такого працівника пояснення причин виникнення порушення та стягнути кошти за допущене з його вини порушення.
Якщо ж раптом встановлено, що вини жодного працівника у витоку води немає, тоді слід письмово звернутися до головного розпорядника коштів із проханням виділити додаткові кошти на оплату послуг водопостачання. Звісно, у такому листі необхідно описати ситуацію, що сталася, пояснити всі обставини та обґрунтувати потребу у додатковому фінансуванні.
Висновки
- Видатки на сплату за витік води мають бути проведені за КЕКВ 2272 «Оплата водопостачання та водовідведення».
- Плату за таке порушення необхідно стягнути з винної у порушенні особи.
- Якщо порушення сталося не з вини працівників установи, тоді слід письмово звернутися до головного розпорядника бюджетних коштів з проханням виділити додаткові асигнування за КЕКВ 2272.