Теми статей
Обрати теми

Моторна олива: як обліковувати та списувати?

Матвєєва Вікторія, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Бюджетні установи, які мають на балансі службові автомобілі, придбавають не тільки пальне, але й різні мастильні матеріали. Передусім це моторні оливи. Та як часто слід проводити заміну моторної оливи? Які норми витрат мастильних матеріалів застосовувати для службового авто? Як правильно обліковувати та списувати моторну оливу, використану для роботи автотранспорту? Відповіді на ці та інші запитання — у нашому матеріалі.

Види мастильних матеріалів

Визначення та види мастильних матеріалів, у т. ч. тих, які використовуються для роботи транспортних засобів, наведено в ДСТУ 3437-96 «Нафтопродукти. Терміни та визначення»*.

* ДСТУ 3437-96 «Нафтопродукти. Терміни та визначення», затверджений наказом Держстандарту від 17.10.96 № 428.

То які ж саме бувають мастильні матеріали?

Умовно мастильні матеріали поділяють на рідинні (мастильні оливи) та пластичні (мастило).

Так, до мастильних олив відносять оливи, які використовують для зменшення тертя між рухомими поверхнями.

За призначенням та сферою використання мастильні оливи поділяють на: моторну, трансмісійну, індустріальну, антикорозійну, компресорну, циліндрову, газотурбінну та турбінну.

Тоді як мастило являє собою пластичний матеріал — структуровану загусником оливу, що застосовується для зменшення тертя, консервації виробів та герметизації ущільнень.

Отже, для технічного обслуговування двигунів внутрішнього згорання транспортних засобів використовують саме моторну оливу. Вона зменшує тертя між рухомими частинами, захищає двигун від зношування, корозії та перегріву.

При цьому моторна олива може бути:

синтетична, напівсинтетична або мінеральна — за складом;

для бензинових, дизельних або універсальних двигунів — за призначенням.

На упаковці виробник обов’язково зазначає марку та в’язкість моторної оливи. Зазвичай бюджетні установи купують таку оливу в каністрах від 1 до 10 літрів залежно від виду транспортного засобу та об’єму його двигуна. Попри це, моторну оливу слід обліковувати не в пляшках чи каністрах, а в літрах. Але про це дещо згодом.

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі