Теми статей
Обрати теми

Організація харчування учасників спортивних змагань

Станкус Тетяна, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Як може відділ освіти організувати харчування учасників спортивних змагань для команд, які приїжджають у школу нашої територіальної громади?

В яку чергу провести видатки?

В період дії воєнного стану передусім слід з’ясувати, в яку саме чергу можливо здійснити заплановані видатки. Для цього необхідно звернутися до норм Порядку № 590*.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 № 590.

Першочерговими незмінно залишаються видатки на національну безпеку і оборону. Тоді як переважну більшість видатків можливо здійснювати у другу чергу.

Серед видатків другої черги, визначених п. 19 Порядку № 590, зокрема, зазначені видатки на виконання заходів і завдань державної програми розвитку фізичної культури і спорту (організація і проведення спортивних заходів, участь у змаганнях, функціонування та фінансова підтримка закладів та організацій сфери фізичної культури і спорту).

Тож якщо навчально-тренувальні збори проводяться в межах державної програми розвитку фізичної культури і спорту, то видатки на харчування учасників спортивних змагань цілком можливо провести у другу чергу.

Крім того, в межах видатків другої черги можна здійснити оплату кейтерингових послуг та/або послуг гарячого харчування.

Також нагадаємо про можливість проведення будь-яких видатків у другу чергу в межах реалізації проєктів, виконання програм допомоги за підтримки ЄС, урядів іноземних держав, іноземних фінансових та донорських установ і міжнародних фінансових організацій, в т. ч. на умовах співфінансування.

Як забезпечити харчування учасників спортивних змагань?

Порядок забезпечення харчуванням тренерів та спортсменів під час спортивних змагань визначено Положенням № 617*.

* Положення про порядок організації і проведення офіційних спортивних змагань і навчально-тренувальних зборів та порядок матеріального забезпечення їх учасників, затверджене наказом Мінмолоді та спорту від 09.02.2018 № 617.

За своїм значенням спортивні змагання бувають (п. 2 ч. ІІІ Положення № 617):

— міжнародними, які включені до календарного плану відповідної міжнародної спортивної федерації (організації), проводяться згідно з її регламентними документами та можуть бути включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України;

— всеукраїнськими, які включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України і проводяться відповідно до розпорядчих документів організаторів спортивних заходів та згідно з регламентними документами відповідної всеукраїнської спортивної федерації та/або статутними чи розпорядчими документами центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковуються ЗСУ та інші військові формування, утворені відповідно до законодавства, правоохоронні органи, рятувальні та інші спеціальні служби, фізкультурно-спортивні товариства;

— місцевими (в адміністративно-територіальних одиницях, територіальних громадах, дитячо-юнацьких спортивних школах), які включені до календарних планів АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, районів, міст, селищ, сіл, територіальних громад, закладів фізичної культури і спорту;

— спеціальними, які проводяться у ЗСУ, інших військових формуваннях, утворених відповідно до законодавства, правоохоронних органах, рятувальних та інших спеціальних службах і включені до відповідних календарних планів.

До основних напрямів витрат на проведення спортивних заходів, які здійснюються з відповідних бюджетів, виходячи з фінансових можливостей організатора заходу, належать, зокрема, витрати на оплату проїзду, проживання, харчування, добових учасникам спортивних заходів. Це прямо передбачено п. 1 розд. V Положення № 617.

УВАГА!

Спортивні заходи фінансуються їх організаторами згідно з відповідними календарними планами на підставі кошторису витрат спортивного заходу

Такий кошторис складають за формою, наведеною у додатку 3 до Положення № 617.

Також зауважте: витрати на забезпечення учасників спортивних заходів харчуванням, лікарськими засобами та виробами медичного призначення здійснюються за нормами витрат та відповідно до порядків, затверджених (п. 4 розд. V Положення № 617):

постановою № 689* — для спортивних заходів державного і міжнародного рівня, які проводяться на території України, а також спортивних заходів, які проводяться установами, закладами та організаціями за рахунок коштів держбюджету;

— Радою міністрів АР Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями — для спортивних заходів місцевого значення, спортсменів комунальних закладів фізичної культури і спорту, а також дитячо-юнацьких спортивних шкіл, засновниками яких є місцеві осередки всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, які отримують фінансову підтримку з відповідного бюджету;

— відповідними центральними органами виконавчої влади — для ЗСУ, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства, правоохоронних органів, рятувальних, інших спецслужб.

* Постанова КМУ «Про затвердження норм витрат на проведення спортивних заходів державного та міжнародного рівня» від 18.09.2013 № 689.

Окрім того, органи місцевого самоврядування для проведення спортивних заходів місцевого значення, спортсменів відповідних закладів фізичної культури і спорту, а також дитячо-юнацьких спортивних шкіл, засновниками яких є місцеві осередки всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, які отримують фінансову підтримку з відповідного бюджету, можуть встановлювати інші норми витрат у межах наявних фінансових ресурсів.

За яким КЕКВ здійснювати видатки на харчування?

Відповідь на це запитання свого часу надало Казначейство у листі від 05.10.2015 № 14-09/907-2406.

Так, у разі проведення спортивного заходу, як-то спортивні змагання, видатки на забезпечення продуктами харчування або виплату компенсації за них на період проведення заходу необхідно здійснювати за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».

До речі, це чітко прописано і в п.п. 24 п.п. 2.2.4 Інструкції № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Однак майте на увазі: якщо видатки на харчування проводяться в межах виконання державної програми розвитку фізичної культури і спорту, то планувати і здійснювати їх потрібно за КЕКВ 2282 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку» (п.п. 2.2.8.2 Інструкції № 333).

Висновки

  • У другу чергу можна проводити видатки на виконання заходів і завдань державної програми розвитку фізичної культури і спорту (організація і проведення спортивних заходів, участь у змаганнях, функціонування та фінансова підтримка закладів та організацій сфери фізичної культури і спорту).
  • Спортивні заходи фінансуються (в т. ч. харчування) їх організаторами відповідно до календарних планів та на підставі кошторису витрат спортивного заходу.
  • У разі проведення спортивних змагань видатки на забезпечення продуктами харчування на період проведення заходу слід здійснювати за КЕКВ 2240, а в разі проведення таких заходів у межах виконання державної програми розвитку фізичної культури і спорту — за КЕКВ 2282.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі