Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Перелік питань для здійснення планових заходів державного нагляду у сфері промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2008/№ 7
Друк
Наказ від 25.12.2007 р. № 326

Держнагляд безпеки та охорони праці:

затверджено Перелік питань для планових перевірок

 

Наказ Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 25.12.2007 р. № 326

«Перелік питань для здійснення планових заходів державного нагляду у сфері промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду»

 

Наказом

, що коментується, затверджено Перелік питань для здійснення планових заходів державного нагляду у сфері промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (див. «Перелік питань планових перевірок Держгірпромнагляду»).

Його поява, найімовірніше,

пов’язана з виконанням вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 р. № 877-V (далі — Закон про перевірки*). Так, відповідно до ст. 5 Закону про перевірки залежно від ступеня ризику органом державного нагляду (контролю) визначаються переліки питань для здійснення планових заходів, що затверджуються його наказом.

* Див. додаток «Документи» // «БТ», 2007, № 46.

Те, що

Закон про перевірки поширюється на державний нагляд у сфері промислової безпеки та охорони праці, не викликає сумніву. Це також підтверджує і поява наказу, що коментується.

Тому, крім

ст. 5 Закону про перевірки, має також дотримуватися і ст. 4 цього Закону, відповідно до якої виключно законами повинні встановлюватися органи, уповноважені здійснювати державний нагляд у сфері господарської діяльності, та повноваження таких органів під час здійснення держконтролю.

Як відомо, державний нагляд у сфері промислової безпеки та охорони праці здійснюється відповідно до

Положення № 92** (про що також зазначено в листі Держгірпромнагляду від 09.10.2007 р. № 01/02-12-2-9/7221), котре не є законом. Виходить, що на сьогодні законність проведення заходів державного нагляду у сфері промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду є сумнівною, оскільки повноваження контролюючого органу встановлено не законом. Отже, під сумнів підпадає і актуальність переліку питань для їх здійснення. Однак усе може змінитися з прийняттям відповідного закону.

** Положення про порядок організації державного нагляду за охороною праці та гірничого нагляду в системі Держнагляд- охоронпраці України, затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 30.03.2004 р. № 92.

 

Перелік питань планових перевірок Держгірпромнагляду

Витяг із наказу, що коментується

 

«I. На суб’єктах господарювання всіх ступенів ризику незалежно від галузі, до якої вони відносяться перевіряється:

1. Наявність установчих документів та державна реєстрація.

2. Впровадження та функціонування системи управління охороною праці.

3. Наявність та функціонування служби охорони праці та інших служб технічної підтримки виробництва (якщо це визначено відповідними нормативно-правовими актами з охорони праці).

4. Відповідність проведення інструктажів, навчання та перевірки знань з охорони праці вимогам чинних нормативно-правових актів, підготовка кадрів, проходження стажування новоприйнятих на роботу працівників, відповідність освіти керівного складу, професійного добору тощо.

5. Наявність уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці (у випадку відсутності профспілкової організації).

6. Відсоток витрат на охорону праці від суми реалізованої продукції (фонду оплати праці).

7. Наявність у колективному договорі комплексних заходів для досягнення встановлених нормативів і підвищення існуючого рівня охорони праці.

8. Правильність і повнота розслідування нещасних випадків. Ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій.

9. Своєчасність усунення причин, що призводять до нещасних випадків, професійних захворювань, здійснення заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин.

10. Наявність документів дозвільного характеру. Відповідність фактичного стану виробництва умовам дозволу.

11. Проведення ідентифікації та декларування об’єктів підвищеної небезпеки (у разі необхідності).

12. Наявність ПЛАС (ПЛА), відповідність їх розробки та погодження встановленому порядку, наявність відповідної експертизи, проведення навчань та тренувань персоналу.

13. Забезпеченість працівників суб’єктів господарювання засобами індивідуального і колективного захисту та спецодягом.

14. Забезпеченість працівників санітарно-побутовими приміщеннями.

15. Наявність систем контролю технологічних процесів.

16. Наявність необхідної проектної та технічної документації, розроблених спеціальних заходів, паспортів, технологічних карт, схем, регламентів, маршрутів тощо.

17. Додержання вимог правил безпеки, нормативно-правових актів з охорони праці, інструкцій з безпечного ведення робіт, будівельних норм і правил, правил технічної експлуатації, графіків планово-попереджувальних ремонтів, інших галузевих норм і правил, технологій тощо.

18. Дотримання передбачених технологічними регламентами та інструкціями безпечних параметрів процесу виробництва.

19. Відповідність технологічного обладнання та трубопроводів правилам безпеки та правильність їх експлуатації.

20. Наявність висновків експертизи про відповідність обладнання, виготовленого за кордоном, вимогам нормативно-правових актів з охорони праці, чинним в Україні.

21. Наявність паспортів (сертифікатів) на обладнання, машини, механізми, устаткування та інструмент.

22. Порядок прийому до експлуатації після монтажу і капітального ремонту технологічного обладнання.

23. Наявність і стан контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматичного попередження та локалізації аварій, а також інших засобів проти аварійного захисту, які забезпечують безпеку виробництва.

24. Відповідність електрообладнання класу приміщення, де воно експлуатується.

25. Наявність блискавкозахисту будівель, споруд та обладнання, а також захисту обладнання, резервуарів та трубопроводів від статичної електрики.

26. Відповідність вимогам безпеки виконання вогневих та газонебезпечних робіт.

<...>».

 

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць