Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

ПДВ у складі послуг з доставки брухту чорних металів включається до податкового кредиту

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2008/№ 7
Друк
Відповідь на запитання

Роз'яснює ДПА у м. Севастополі

 

ПДВ у складі послуг з доставки брухту чорних металів включається до податкового кредиту

 

Підприємство реалізує брухт чорних металів, поставку яких звільнено від обкладення ПДВ згідно з п. 11.44 Закону про ПДВ. Перевезення зазначеного товару залізницею виконує підприємство, що надає податкові накладні на виконані послуги, ПДВ з яких ми не включаємо до податкового кредиту на підставі п.п. 7.4.2 Закону про ПДВ. Вартість цих послуг нашому підприємству компенсує покупець металобрухту. Чи правомірно ми при виписуванні податкової накладної та звіту про компенсацію витрат не нараховуємо ПДВ на ці послуги як на послуги, супутні такій пільговій поставці товару?

 

Згідно з

п.п. 3.1.1 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (далі — Закон про ПДВ) поставка послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, є об’єктом обкладення ПДВ.

Відповідно до

п. 1.4 Закону про ПДВ поставка послуг — будь-які операції цивільно-правового характеру з виконання робіт, надання послуг, надання права на користування або розпорядження товарами, у тому числі нематеріальними активами, а також з поставки будь-яких інших, ніж товари, об’єктів власності за компенсацію, а також операції з безоплатного виконання, надання послуг.

Згідно з

п. 19 П(С)БО 16 «Витрати» витрати на транспортування товарів включаються до витрат на збут, акумулюються на рахунку 93 і не включаються до собівартості товарів.

Якщо згідно з договором покупець відшкодовує підприємству вартість послуг з доставки, то з метою обкладення ПДВ ця операція розглядається як поставка послуг та обкладається ПДВ за ставкою 20 %

(п.п. 6.1.1 Закону про ПДВ).

Звертаємо увагу, що відповідно до

ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. № 1775-III надання послуг з перевезення вантажів залізничним транспортом підлягає ліцензуванню.

Ураховуючи викладене вище, щоб провести зазначену господарську операцію в законодавчому полі, покупцю металобрухту необхідно

укласти з вашим підприємством договір доручення про доставку вантажу. Тоді обкладення ПДВ послуг з доставки в повіреного регулюватиметься п. 4.7 Закону про ПДВ і не виникне потреби у наявності ліцензії в підприємства, що здійснює діяльність з придбання послуг за дорученням та за рахунок іншої особи.

 

Валентина ФЕДОСЕНКО, головний державний податковий інспектор

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць