Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

У 2008 році працівникам, які мають право на ПСП «на дітей», як і раніше, додатково надається ще й пільга «на себе»

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2008/№ 7
Друк
Відповідь на запитання

Консультують фахівці редакції

 

У 2008 році працівникам, які мають право на ПСП «на дітей», як і раніше, додатково надається ще й пільга «на себе»

 

Підкажіть, будь ласка, чи змінилося що в цьому році стосовно надання працівникам ПСП «на дітей»? Чи можна їм надавати ще й ПСП «на себе» в розмірі 257,50 грн.?

(м. Харків)

Так, можна.

З численних роз’яснень ДПАУ (

листи від 28.02.2005 р. № 3625/7/17-3117, від 29.05.2006 р. № 10079/7/17-0717, від 30.08.2006 р. № 4548/Д/17-0715, від 29.03.2007 р. № 1560/К/17-0715 тощо) випливає, що, як і раніше, податкові органи визнають правомірним надання працівнику, котрий має право на ПСП «на дітей», ще й ПСП «на себе» (див. «Якщо зарплата працівника дозволяє йому користуватися ПСП «на дітей», то він одержує ще й ПСП «на себе»).

 

Якщо зарплата працівника дозволяє йому користуватися ПСП «на дітей», то він одержує ще й ПСП «на себе»

Витяг із листа ДПАУ від 29.03.2007 р. № 1560/К/17-0715

 

«Згідно зі змінами, внесеними

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 01.07.2004 р. № 1958 (далі — Закон № 1958) до п.п. 6.5.1 <...> Закону, граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадках та розмірах, передбачених підпунктами «а» — «в» підпункту 6.1.2 <...>, визначається як добуток суми, визначеної в абзаці першому цього підпункту , та відповідної кількості дітей.

Отже, з двох працюючих батьків — платників податку, які мають право на податкову соціальну пільгу з перелічених у

частинах «а» — «в» п.п. 6.1.2 <...> Закону підстав, до доходів одного з них застосовуються положення частин першої та другої п.п. 6.5.1 <...> Закону, а до доходів другого — лише норми частини першої п.п. 6.5.1 зазначеної статті.

При цьому в обох таких платників (батьків) зберігається право на одержання 150 % податкової соціальної пільги у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, та на додаткове одержання податкової соціальної пільги

згідно із п. 6.2 <...> Закону безпосередньо на себе у розмірі, визначеному у п.п. 6.1.1 <...> Закону».

 

Наведемо невеликий приклад. Припустимо, подружжя має трьох дітей віком до 18 років. Зарплата чоловіка — 2400 грн., дружини — 800 грн.

У цьому випадку обоє з батьків можуть претендувати на ПСП «на дітей», передбачену

абз. «в» п.п. 6.1.2 Закону про податок з доходів. Але при цьому граничний розмір доходу одного з них розраховується множенням 890 грн. на кількість дітей, а граничний дохід другого не повинен перевищувати 890 грн.

Оскільки зарплата чоловіка більша, логічно, якщо саме він скористається правом збільшення граничного доходу кратно кількості дітей. Для нього граничний розмір доходу для визначення права на отримання ПСП становить 2670 грн. (890 грн. х 3 дітей). При цьому в заяві на надання йому підвищеної ПСП він має зазначити, що дружина не користується правом збільшення доходу кратно кількості дітей. Тоді дружина зможе скористатися цією ПСП, якщо її зарплата не перевищуватиме 890 грн. (ця умова виконується).

Також обоє батьків мають право на ПСП «на себе» в розмірі загальної ПСП. Визначимо загальний розмір ПСП, яку може бути надано батькам (як чоловіку, так і дружині):

386,25

х 3 + 257,5 = 1416,25 (грн.).

Тоді сума утриманого податку становитиме:

1) із зарплати чоловіка:

(2400 - 48 - 24 - 12 - 1416,25)

х 15 % = 134,96 (грн.);

2) із зарплати дружини:

(800 - 16 - 8 - 4 - 1416,25)

х 15 % = 0 (грн.).

Покажемо, як буде відображено у ф. № 1ДФ відомості щодо зарплати чоловіка (витяг стосовно одного місяця, ІПН працівника — 1122334455).

 

№ з/п

Ідентифікаційний номер

Сума нарахованого доходу (грн., коп.)

Сума виплаченого доходу (грн., коп.)

Сума утриманого податку (грн., коп.)

Ознака доходу

Дата

Ознака подат. соц. пільги

Ознака (0, 1)

нарахованого

перерахованого

прийняття на роботу дд/мм/рррр

звільнення з роботи дд/мм/рррр

1

2

3

4

5

6

7

8

9

...

1122334455

2400,00

2400,00

134,96

134,96

01

02

...

1122334455

0,00

0,00

0,00

0,00

01

04

 

Жанна СЕМЕНЧЕНКО

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць